Meble dziecięce dla chłopca

meble do pokoju chłopca
  • pokój dziecięcy
  • meble do pokoju dziecięcego
meble do pokoju chłopca

Pokój chłopaka może być urządzony minimalistycznie i prosto lub bardzo fantazyjnie i odważnie. Chłopcy lubią przygody, więc wnętrze dla podróżnika, pirata lub kosmonauty zapewni dzieciom dobrą zabawę na wiele lat. Dla innych chłopców bardziej odpowiedni będzie pokój piłkarza lub kierowcy rajdowego. Do wyboru jest wiele ciekawych opcji.

Na co zwrócić uwagę, wybierając meble do pokoju chłopca?

Pokój chłopca może być urządzony w odważnych barwach, dobrze się sprawdzą meble ciemne lub drewniane, mogą być też metalowe. Wybierając meble uniwersalne oraz funkcjonalne, które rosną razem z dzieckiem, możemy za pomocą dodatków oraz drobnych mebli zmienić wystrój pokoju chłopca. Dzięki temu przez lata dopasujemy wnętrze do jego aktualnych zainteresowań i wieku. Poza tym należy sprawdzić, czy meble są bezpieczne dla dziecka, z jakich materiałów zostały wyprodukowane oraz czy posiadają odpowiednie atesty.

Meble dziecięce dla chłopca - rodzaje

Chcąc urządzić pokój chłopca tematycznie, możemy wybierać w wielu kategoriach, jak na przykład:

pokój piłkarza – prawie każdy chłopczyk marzy, żeby zostać sportowcem i wielu lubi grać w piłkę, więc wnętrze w takim klimacie na pewno przypadnie do gustu. Można kupić na przykład łóżko w kształcie bramki, czy puf wyglądający jak wielka piłka nożna.

pokój rajdowca – meble z motywem samochodów również są popularne. Ciekawym rozwiązaniem jest łóżko, które wygląda jak samochód, czy fotel rajdowy przy biurku. Do wyboru są też meble z tematem przewodnim bajki o autach.

pokój kosmonauty – tu wybierać możemy spośród łóżek, półek i szafek w kształcie rakiet, czy statków kosmicznych. Do tego lampa, która wygląda jak księżyc lub inna planeta i kosmiczne wnętrze gotowe.

pokój Indianina – dostępnych jest wiele modeli namiotów tipi, możemy kupić na przykład łóżko, szafkę lub po prostu taki namiot do zabaw, to będzie świetna kryjówka każdego chłopca.

pokój pirata – tu możemy wykorzystać również meble spoza działu dziecięcego, fajna stara skrzynia lub kufer będzie idealnie pasowała, do tego łóżko wyglądające jak statek piracki, półki mocowane na linach i mamy odpowiednie wnętrze dla pirata.

pokój przyrodnika – może być z motywem roślinnym, tu sprawdzą się regały i szafki w kształcie drzew lub zwierzęcym. Albo można połączyć oba tematy i stworzyć klimat dżungli lub safari. Do wyboru są pufy i krzesła zwierzątka oraz inne meble z takimi motywami.

Decydując się na pokój tematyczny, lepiej kupić tylko część mebli w takim stylu, a pozostałe bardziej uniwersalne. Dzięki temu możemy bez problemu przeprowadzić metamorfozę pokoju, wymieniając tylko niektóre meble. Dobrym i tanim rozwiązaniem są meble handmade, możemy kupić gotowe lub samodzielnie je zrobić. Prosty regał ze skrzynek, czy skrzynia na skarby nie wymagają dużych zdolności manualnych, a syn dostanie unikalny mebel.

Ceny mebli do pokoju chłopca

Najtańsze półki znajdziemy już za około 50 zł, a droższe zestawy kupimy do 6000 tysięcy złotych. Natomiast luksusowy zestaw do pokoju młodego pirata może kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Warto porównywać oferty w różnych sklepach i szukać promocyjnych cen. Albo podejść kreatywnie do tematu, kupić surowe meble i je pomalować.

Dodaj opinię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

4 + 5 =

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com