Fotel wiszący w salonie – czy to dobry pomysł?

Fotel wiszący w salonie

4.0 Opinie (1)
 • meble do salonu
 • salon
Fotel wiszący w salonie

Wygodne miejsce do siedzenia z książką lub do oglądania filmu, to bardzo ważny element każdego salonu. Alternatywą dla sof czy narożników może być fotel wiszący. Nie sprawdzi się on jednak w każdym salonie. 

Sprawdź, kiedy fotel wiszący to dobry pomysł!

Fotel w salonie - jaki wybrać?

Fotel, który ustawimy w naszym salonie powinien być przede wszystkim meblem wygodnym. To w nim będziemy spędzać czas w trakcie czytania książki, czy oglądania filmu. Dlatego ważne jest, aby było to siedzisko skrojone pod nasze potrzeby. Drugą, bardzo ważną kwestią, jest metraż salonu. Jeśli nasza przestrzeń jest ograniczona, to fotel może być jedynie zbędnym dodatkiem. Dobrym przykładem jest właśnie fotel wiszący, który sam w sobie nie jest dużym meblem, jednak w trakcie korzystania z tego siedziska, powinniśmy być oddaleni od ścian oraz innych mebli. Tylko w ten sposób będziemy swobodnie bujać się nad ziemią, nie martwiąc się o nasze bezpieczeństwo.

Fotel wiszący - poznaj różne rodzaje

Fotel wiszący wyróżnia się wyglądem oraz funkcjonalnością. Obecnie możemy znaleźć wiele rodzajów tego mebla. Są to, między innymi:

 • fotel wiszący z sufitu - montuje się go bezpośrednio do sufitu, 
 • fotel wiszący na stelażu - do zestawu dołączony jest specjalny stelaż, dzięki któremu zyskujemy mobilny fotel,
 • fotel wiszący boho - wykonany z tkaniny, którą zdobią frędzle,
 • fotel/krzesło brazylijskie - swoim kształtem przypomina krzesło,
 • fotel wiszący kokon - półokrągłe siedzisko, które kształtem przypomina jajo lub kokon.

To jaki rodzaj fotela wiszącego wybierzemy zależy od naszych potrzeb, ale również od wielkości pomieszczenia, w którym chcemy go zamontować. Najwięcej miejsca zajmie fotel wiszący na stelażu, ponieważ podstawa metalowej konstrukcji ma zazwyczaj kształt dużego koła.

Fotel wiszący z sufitu czy na stelażu - co lepsze?

Fotel wiszący z sufitu to rozwiązanie dla osób, które pewne są, że jest to siedzisko dla nich. Zamontowanie fotela wiszącego do sufitu wymaga pewnego przygotowania, ale nie jest skomplikowane. Decydując się na taki rodzaj fotela powinniśmy jednak wiedzieć, że będzie to mebel uciążliwy do przenoszenia. Dla przykładu, jeśli powiesimy fotel w rogu pomieszczenia i okaże się, że w trakcie siedzenia obijamy się nim o ściany, to przewieszenie go w inne miejsce będzie wymagało ponownego wiercenia dziury w suficie. Decyzja o zawieszeniu fotela bezpośrednio do sufitu musi być bardzo dobrze przemyślana.

Więcej możliwości w zmianie położenia naszego fotela wiszącego da nam zdecydowanie model wiszący na stelażu. Ten rodzaj mechanizmu ma jednak swoją wadę. Stelaż, na którym wieszamy siedzisko jest często szeroką i wysoką konstrukcją. Do postawienia takiego fotela w naszym salonie będziemy potrzebować sporej i przestronnej przestrzeni. Pamiętajmy, że stelaż nie powinien być ustawiony obok ściany, ani w pobliżu innych mebli.

Fotel wiszący w salonie - wady i zalety

Fotel wiszący to coraz częstszy dodatek w nowoczesnych salonach. Sprawdzi się zarówno w eleganckich salonach, jak również w tych wykończonych w stylu boho.

Fotel wiszący ma jednak swoje wady, do których zaliczyć możemy:

 • sporą powierzchnię potrzebną do jego zamontowania,
 • pozostawianie śladów na ścianie, o którą uderza,
 • potrzebę wiercenia dziur w suficie - w przypadku fotela wiszącego z sufitu.

Zalety fotela wiszącego w salonie to:

 • wyjątkowy charakter siedziska - zmieni klimat naszego salonu,
 • wygodna przestrzeń do siedzenia,
 • poczucie bujania podobne do siedzenia na huśtawce.

Opinie o Fotel wiszący w salonie – czy to dobry pomysł? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

64 + = 67

Podobne

Źródła

Zdjęcie - shutterstock.com, autor Wirestock Creators