Jaką półkę na książki dla dzieci wybrać?

półka do pokoju dziecka

4.0 Opinie (1)
  • półka
  • pokój dziecięcy
  • meble do pokoju dziecięcego
półka do pokoju dziecka

Świetną metodą, która zachęci dziecko do czytania jest ustawienie książki na takich półkach, które zaintrygują i przyciągną wzrok. Pokój dziecięcy rządzi się innymi prawami, meble muszą być nie tylko praktyczne, ale również ozdobne, kolorowe, ciekawe dla dziecka, ale również bezpieczne.

Jaką półkę na książki dla dzieci wybrać?

Półki na książki dla dorosłych służą do standardowego układania książek grzbietem do przodu. Nie jest to dobre ustawienie lektur dla dzieci, ponieważ nie widzą kolorowej okładki i nie wiedzą, która książka jest ich ulubioną. Dlatego świetnie sprawdzą się półki, na których ustawimy książki podobnie, jak zdjęcia i wyeksponujemy je w całej okazałości. Dzięki temu dziecko będzie widziało całą kolorową okładkę oraz szybko znajdzie interesującą je pozycję. Plusem takiego ułożenia książek jest też zainteresowanie dziecka czytaniem, bo kolorowe przedmioty przyciągają oko młodego człowieka.

Podobną funkcję spełnią wszystkie nietypowe półki, w kształcie chmurki, domu, łódki, namiotu czy pojazdu. Półki mogą być kolorowe i możemy łączyć kilka modeli w całą kompozycję. Wybór jest tak duży, że znajdziemy odpowiednie półki do każdego dziecięcego pokoju, również pasujące do wieku i płci dziecka.

Warto sprawdzić też materiały, z jakich półka została wyprodukowana. Większość posiada odpowiednie atesty i pomalowana jest bezpiecznymi farbami, ale przed zakupem upewnijmy się, czy jest tak na pewno. Lepszym wyborem do pokoju dziecka są półki z naturalnych materiałów, jeśli możemy kupujmy meble drewniane. Do wyboru są jeszcze półki: metalowe, z płyty meblarskiej, czy tektury. Dla mniejszych dzieci dobrze zdecydować się na modele bez ostrych rogów. Półki powinny być tak zamontowane, żeby dziecko samo mogło bez problemu sięgać po książki.

Półka na książki dla dzieci – rodzaje

A teraz kilka najciekawszych półek dla dzieci:

Domki – jest wiele ofert różnych półek w tym kształcie, mogą być małe domki do zawieszenia, lub duże regały z półkami. Oprócz książek dziecko może tam trzymać ulubione zabawki.

Chmurki – również tu mamy wiele modeli, albo białe obłoczki, albo wielokolorowe, podtrzymujące książki przed zsunięciem. Mogą być też podświetlane.

Pojazdy – w wielu wariantach: samochodów, koparek, pociągów, ciężarówek lub samolotów. Mogą być konturem pojazdu lub tylna ściana mebla jest w kształcie np. samochodu i do niej przyczepione są półki.

Namioty – możemy znaleźć małe półki w tym kształcie lub stojące regały z półkami wyglądające jak namiot tipi.

Skandynawskie – to świetne półki z ogranicznikiem, dzięki któremu książki nie spadną. Można kupić półki pojedyncze lub większe regały z takimi półkami. Tanim i dobrym rozwiązaniem jest kupienie półki na przyprawy, która spełni taką samą funkcję.

Ceny półek na książki dla dzieci

Najtańsze półki na książki do pokoju dziecka kupimy za ok. 17 złotych, najdroższe mogą kosztować nawet 1000 zł. Dobrze porównywać oferty w różnych sklepach, podobne modele mogą się różnic cenowo, albo szukać promocji. Możemy też kupić półkę w surowym stanie i pomalować tak, jak chcemy, dzięki temu możemy trochę zaoszczędzić, ale przy okazji stworzyć unikatowy mebel dla dziecka.

Opinie o Jaką półkę na książki dla dzieci wybrać? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

14 − = 10

Podobne

Źródła

zdjęcie shutterstock.com