Fotel skórzany – wady i zalety

fotel ze skóry

4.0 Opinie (1)
  • meble do salonu
  • salon
  • fotele wypoczynkowe
fotel ze skóry

Skórzane fotele kilkanaście lat temu kojarzyły  się z klasą i elegancją. Nie każdy mógł sobie pozwolić na taki luksus. Obecnie meble skórzane wyglądają nieco inaczej, gdyż przeszły sporą transformację i mają bardziej nowoczesny design, ale nadal cieszą się ogromną popularnością, a co najważniejsze są łatwo dostępne dla każdego. 

Skóra naturalna, czy ekologiczna – co lepsze? 

Pojawienie się na rynku meblarskim skóry syntetycznej zrewolucjonizowało podejście do produkcji mebli skórzanych. Eko-skóra to produkt, który imituje wygląd skóry naturalnej, a do tego jest materiałem tańszym i bardziej przewidywalnym pod względem użytkowania. Wiele osób decyduje się na zakup mebli z tego rodzaju tworzywa ze względów etycznych. 

Skórę ekologiczną łatwiej utrzymać w czystości, ponieważ posiada specjalną powłokę, która chroni przed uciążliwymi zabrudzeniami. Dodatkowo skóra syntetyczna w przeciwieństwie do naturalnej nie wymaga konserwacji oraz nie blaknie pod wpływem promieni słonecznych. Jest nieprzesiąkliwa, a co za tym idzie, nie jest też materiałem przepuszczającym powietrze. 

Skóra naturalna przepuszcza powietrze, ale jest  bardziej wrażliwa na promieniowanie UV oraz trudniej z niej usunąć zabrudzenia. Dodatkowo skóry naturalnej nie można czyścić łatwodostępnymi środkami myjącymi, ponieważ mają za silne działanie. Ponadto skóra naturalna jest materiałem unikatowym w tym sensie, że nie ma dwóch takich samych materiałów naturalnych. Każdy egzemplarz będzie miał inną teksturę i unikalne cechy. 

Fotele skórzane – na co trzeba uważać?

Bez względu na to, czy wybierzemy fotel ze skóry naturalnej, czy fotel z eko-skóry musimy uważać na pewne rzeczy. Zarówno jeden, jak i drugi materiał wymagają odpowiedniej pielęgnacji przy użyciu specjalnych środków. Chemia gospodarcza nie jest odpowiednia do czyszczenia takich powierzchni, może materiał zniszczyć lub odbarwić. Na meble skórzane należy uważać również przy zwierzętach. Ani skóra syntetyczna, ani tym bardziej skóra naturalna nie są odporne na kocie pazury. 

Opinie o Fotel skórzany – wady i zalety - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

41 + = 48

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com