Jak zabezpieczyć meble ogrodowe?

Jak zabezpieczyc meble ogrodowe?

4.0 Opinie (1)
  • meble z palet
  • ogród
  • meble ogrodowe
Jak zabezpieczyc meble ogrodowe?

Meble ogrodowe, drewniane, z palet czy z technorattanu wymagają odpowiedniej pielęgnacji oraz zabezpieczenia w sezonie jesienno-zimowym. Jak przedłużyć żywotność mebli ogrodowych? Jak chronić meble ogrodowe przed mrozem i wilgocią? 

Meble ogrodowe – jak pielęgnować? 

Meble ogrodowe drewniane są najbardziej wymagające pod względem pielęgnacji. Należy je minimum raz w roku naolejować lub zaimpregnować bejcą. Taki zabieg przedłuży żywotność mebli i sprawi, że będą o wiele bardziej odporne na czynniki atmosferyczne. 

Meble ogrodowe z metalu należy dobrze zabezpieczyć przed wilgocią, ponieważ w kontakcie z wodą i zimnem będą rdzewieć. Najlepszym sposobem na ochronę takich mebli jest chowanie ich, gdy pada deszcz, jednak w natłoku codziennych obowiązków łatwo o tym zapomnieć. Dlatego warto metal pokryć grubą warstwą farby lub środkiem antykorozyjnym. W ten sposób zabezpieczymy meble przed działaniem wilgoci. 

Meble z tworzyw sztucznych są najbardziej odporne na działanie wilgoci i mrozu. Dobrej jakości plastik nie potrzebuje dodatkowego zabezpieczenia w postaci impregnacji. Wystarczy regularne czyszczenie myjką ciśnieniową lub ściereczka z delikatnym detergentem, aby zachowały dobry wygląd przed wiele lat.

Meble technorattanowe to syntetyczny zamiennik dla mebli z rattanu pozyskiwanego z pnia palm rotangowych. Technorattan podobnie jak plastik nie potrzebuje dodatkowego zabezpieczenia przed wilgocią w sezonie letnim i jesiennym. Deszcz czy poranna rosa nie wpłyną negatywnie na jego żywotność, warto jednak przemyśleć jak odpowiednio przechowywać meble zimą. 

Jak zabezpieczyć meble ogrodowe zimą? 

Przede wszystkim bez względu na to, jakie to są meble, warto je schować w suchym miejscu, gdzie nie będą miały styczności ze śniegiem. Może to być garaż, piwnica lub poddasze. Meble drewniane warto przykryć oddychającym materiałem, który ochroni je przed pleśnią w razie dużej wilgotności powietrza. Z kolei meble metalowe oraz te z tworzyw sztucznych z powodzeniem możemy przykryć folią lub materiałem syntetycznym. 

Jeśli nie mamy przestrzeni, aby schować meble ogrodowe zimą to konieczne będzie zakupienie specjalnych pokrowców, które ochronią je przed deszczem, mrozem, a także śniegiem. Należy jednak zwrócić uwagę na to, żeby te pokrowce były wykonane z grubego poliestru oraz membrany. Poliester nie przemięka, nie sztywnieje oraz nie pęka pod wpływem niskich temperatur, z kolei membrana zapewni odpowiedni przepływ powietrza. Oddychający materiał jest konieczny do przetrwania mebli ogrodowych, które mają materiałowe obicia lub poduszki. 

Opinie o Jak zabezpieczyć meble ogrodowe? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 4 = 9

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com