Wanna marmurowa – zalety i wady wanny marmurowej

wanna z marmuru

4.0 Opinie (1)
wanna z marmuru

Projektowanie łazienki i dobór odpowiedniej armatury oraz mebli, to nie lada wyzwanie dla urządzających swój dom lub mieszkanie. Jeśli już wiemy, że w naszej łazience będziemy montować wannę, to stajemy przed wyborem tej najlepszej i najbardziej funkcjonalnej. Musi ona również dobrze komponować się z innymi elementami wnętrza. Na szczęście obecny rynek producentów armatury łazienkowej proponuje szereg ciekawych rozwiązań, a jednym z nich jest wanna marmurowa.

Poznajmy jej zalety i wady.

Czym jest lany marmur i dlaczego sprawdza się w łazience?

Wanna, brodzik, toaleta, umywalka - wszystkie te rzeczy można wykonać z lanego marmuru i wszystkie łączy jedno - częsty kontakt z wodą. To nie przypadek, że właśnie do sprzętów, które są podatne na wilgoć, wykorzystuje się marmur. Jest on niezwykle wytrzymały i odporny na uszkodzenia zewnętrzne, a jego gładka powierzchnia sprawia, że bakterie i grzyby nie wnikają w głębsze warstwy materiału.

Inną nazwą określającą materiał lanego marmuru jest konglomerat, powstaje on z kruszonego marmuru, zazwyczaj wysokiej jakości, i sięga nawet 70% całości budulca. Jego ciekła forma daje możliwość odlania dowolnego kształtu w wybranej wielkości.

Sposoby pielęgnacji wanny marmurowej

Wanna marmurowa cechuje się antybakteryjną powierzchnią, co wpływa na znaczne mniejsze rozprzestrzenianie się bakterii i grzybów. Nie znaczy to jednak, że wanna marmurowa będzie higieniczna nawet bez czyszczenia. Wręcz przeciwnie, materiał ten, choć bardzo wytrzymały, wymaga odpowiedniej pielęgnacji.

Przede wszystkim, wanna marmurowa powinna być regularnie myta. Dzięki temu będzie służyła nam bardzo długo, przy zachowaniu swojego nieskazitelnego wyglądu. Czym myć wannę marmurową? Przy wyborze środków czystości należy sprawdzić, czy dany płyn lub żel, którego będziemy używać, nie ma w składzie: chloru, amoniaku, kwasu lub innych żrących i gruboziarnistych składników. Zawsze wybierajmy delikatne środki czystości oraz gładkie szmatki i miękkie gąbki.

Jeśli nie wiemy, czy płyn, który mamy w domu będzie odpowiedni dla naszej wanny marmurowej, lepiej zaopatrzmy się w środki czystości dedykowane armaturze wykonanej z marmuru.

Wanna marmurowa - czy to się opłaca? Cena wanny marmurowej.

Wanna marmurowa może być odlana w dowolnym kształcie, kolorze i wielkości. Wszystkie te czynniki wpływają na ostateczną cenę wanny. Dodatkowo, podczas zakupu wanny marmurowej należy sprawdzić, czy producent podał informacje o ilości i jakości kruszywa (marmuru), z jakiego wykonana jest wybrana przez nas wanna. To bardzo ważna informacja, która znacząco wpłynie na cenę wanny marmurowej. Jeśli decydujemy się na zakup wanny marmurowej, najlepiej wybrać wysoką jakość lanego marmuru - tylko wtedy mamy pewność, że zainwestujemy pieniądze w trwałość, a wanna posłuży nam latami.

Wanna marmurowa - zalety

Zalety wanny marmurowej to między innymi:

  • płynny surowiec - umożliwia odlanie niemal każdego kształtu i rozmiaru wanny,
  • kolor - dostępne są różne kolory wanny marmurowej,
  • wytrzymałość,
  • antybakteryjny materiał,
  • gładka i przyjemna w dotyku powierzchnia,
  • możliwość niwelowania zadrapań powierzchni.

Wanna marmurowa - wady

Wanna marmurowa ma również kilka wad. A należą do nich:

  • wyższa cena, niż w przypadku np. wanny akrylowej,
  • wymaga bardzo delikatnej pielęgnacji,
  • przy zakupie wanny marmurowej, należy sprawdzić skład i jakość materiału, z którego jest wykonana.

Opinie o Wanna marmurowa – zalety i wady wanny marmurowej - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

23 − = 19

Podobne

Źródła

Zdjęcie - shutterstock.com, autor: mnimage