5 kolorowych pomysłów na odmianę wnętrza bez remontu

5 kolorowych pomysłów na odmianę wnętrza bez remontu

4.0 Opinie (1)
  • meble do salonu
  • salon
5 kolorowych pomysłów na odmianę wnętrza bez remontu

Odmiana wystroju wnętrza może dodać świeżości i nowej energii naszemu domowi i nie zawsze musi oznaczać duży remont. Wystarczy postawić na łatwe i ciekawe pomysły aranżacyjne, żeby cieszyć się zauważalnymi zmianami.

Poznaj 5 kolorowych inspiracji na odmianę wnętrza bez kosztownego remontu!

Intensywny kolor jednej ściany

Największą zmianę w aranżacji wybranego pomieszczenia możemy uzyskać, zmieniając kolor ścian. Wiąże się to jednak z reorganizacją przestrzeni, a także dużymi kosztami. Jednak nie zawsze musimy malować wszystkie ściany w pomieszczeniu. 

Sprawdzonym i bardzo modnym zabiegiem jest położenie farby tylko na jedną, wybraną ścianę pomieszczenia. Jak dobrać kolor? To bardzo proste! Wystarczy, że farba, będzie miała barwę kontrastującą do pozostałych ścian w pokoju. Nie możemy zapominać o tym, aby kolor nadal pasował do aranżacji całego pomieszczenia.

Innymi rozwiązaniami, które nadadzą ścianie nowego charakteru, są: wykorzystanie tapety, naklejek ściennych lub specjalnych farb strukturowych.

Kolorowe dodatki w minimalistycznym projekcie

Bardzo łatwym sposobem na odmianę wnętrza jest dodanie kolorowych akcentów, najlepiej designerskich i wyrazistych dodatków, które dobrze korespondować będą z całym pomieszczeniem. W stonowanym kolorystycznie pokoju idealnie sprawdzą się kolorowe poduszki ozdobne, zasłony, dywany, koce lub obrazy w intensywnych kolorach. 

Innymi kolorowymi dodatkami, które pasują do każdego pomieszczenia są: ozdobne wazony, duże świece lub zdjęcia w kolorowych ramkach. 

Te drobne dodatki zmienią charakter i odświeżą nasz dom.

Nastrojowe oświetlenie - ciepłe, zimne, kolorowe

Odpowiednie oświetlenie może odmienić każde wnętrze. Aby wprowadzić nowe barwy do pomieszczenia, nie musimy przeprowadzać gruntownego remontu instalacji elektrycznej.

Sprawdzonymi i niskobudżetowymi pomysłami są:

  • zakup kolorowych kloszy, które zmienią barwę światła,
  • ustawienie dużej i kolorowej lampy podłogowej,
  • powieszenie lampek na baterie na haczykach ściennych,
  • przyklejenie taśmy LED w przeszklonych witrynach mebli.

Pamiętajmy, że to właśnie światło wpływa na nastrój panujący w pomieszczeniu. Jeśli chcemy, aby pokój był jasny, to użyjmy żarówek o zimnej i białej barwie, jeśli wolimy światło wyciszające i uspokajające, to postawmy na ciepłe barwy. 

Renowacja mebli i dodatków - pomysły DIY

Jeśli nie chcemy zmieniać koloru ścian, ale zależy nam na znaczącej metamorfozie pomieszczenia, dobrym pomysłem jest własnoręczna renowacja mebli i dodatków, które mamy już w domu. Jak odmienić nasze meble? Malowanie lub lakierowanie mebli na inny kolor całkowicie zmieni wygląd naszego wnętrza. Wybierając intensywny kolor, wprowadzimy do pomieszczenia kontrast, który ożywi wnętrze. 

Innym sposobem, na odświeżenie mebli jest zastosowanie naklejek samoprzylepnych oraz specjalnych farb teksturowych.

Ozdobna galeria zdjęć lub obrazów

Nasze wnętrze odmienić możemy również przy użyciu galerii zdjęć lub obrazów. Nie musimy kupować drogich dzieł sztuki, aby wprowadzić do wnętrza styl i elegancję. Na jednej ze ścian możemy powiesić reprodukcje znanych dzieł sztuki i oprawić delikatną ramą. 

Dla osób, które lubią stawiać na indywidualizm, poleca się wykorzystanie zdjęć rodzinnych lub z podróży i powieszenie ich w kolorowych ramkach na jednej ze ścian. Można zdecydować się na przykład na zestaw ramek o różnej wielkości i innych stylach, aby dodać dynamiki i interesującego efektu całemu pomieszczeniu.

Opinie o 5 kolorowych pomysłów na odmianę wnętrza bez remontu - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

6 + 4 =

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com