Blat kuchenny ze szkła – czy warto kupić?

blat kuchenny szklany

4.0 Opinie (1)
  • meble kuchenne
  • blat kuchenny
blat kuchenny szklany

Blat kuchenny szklany, choć nie często spotykany, daje niesamowite możliwości aranżacyjne. Szkło to rewelacyjny materiał do tego rodzaju mebli.

Blat kuchenny szklany – rodzaje

Wyróżnia się trzy główne rodzaje blatów szklanych. Pierwszy z nich to blat kuchenny ze szkła hartowanego. Ten typ szkła jest najpopularniejszy i najtrwalszy ze wszystkich rodzajów. Szkło podczas produkcji blatu jest naprzemiennie poddawane działaniu bardzo wysokiej i niskiej temperaturze, dzięki temu staje się wytrzymałe i twarde. Innym typem blatu szklanego jest blat ze szkłem zbrojnym. Taki mebel posiada specjalnie wtopioną siatkę wewnątrz, która odpowiada za wytrzymałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. 

Ostatni rodzaj to blaty, które powstają w wyniku sklejenia kilku warstw szklanych płyt. Zazwyczaj do sklejenia służy żywica lub specjalna folia. Co ciekawe to ten rodzaj blatów szklanych daje największe możliwości do eksperymentowania. Pomiędzy warstwy szkła można umieszczać grafiki, a co więcej sama żywica może stanowić element ozdobny, gdy zostanie wymieszana z barwnikiem, wówczas otrzymujemy efekt podobny do popularnych stołów z żywicą. 

Wady i zalety szklanych blatów

Jedną z największych zalet blatów szklanych głównie hartowanych jest to, że są niezwykle odporne na wysokie temperatury. W przeciwieństwie do innych blatów gorący garnek postawiony na jego powierzchni nie zniszczy go ani  nie zostawi nieestetycznego śladu. Ze względu na to, że nie psuje się pod wpływem wody, a tłuszcze i kwasy nie oddziałują na niego, to nie trzeba go w żaden sposób dodatkowo zabezpieczać ani konserwować. Dodatkowo dobrze reaguje na silne detergenty i łatwo się go czyści.

Do wad szklanych blatów należy ich cena. Zwykle są robione na wymiar, a koszty za metr kwadratowy potrafią przekraczać tysiąc złotych. Pomimo że nie wymaga specjalnej pielęgnacji to trudno utrzymać go w idealnym stanie przez cały dzień zwłaszcza przy dzieciach. Na takiej powierzchni bardzo łatwo o smugi i odciski palców. Szklane blaty są również zimne, nie wszyscy lubią czuć chłód pod palcami, gdy przygotowują posiłek.  

Blat kuchenny szklany – do jakiej kuchni?

Przede wszystkim blaty szklane są rekomendowane do małych kuchni lub takich, w których jest mało światła. Taki blat rozjaśni i optycznie powiększy przestrzeń kuchenną. Bardzo dobrze też sprawdzą się w kuchni urządzonej w stylu minimalistycznym oraz nowoczesnym. Dodatkowo taki mebel można podświetlić kolorowym światłem. Wówczas uzyskujemy bardzo unikatowy efekt, który rewelacyjnie sprawdzi się na wieczorne spotkania ze znajomymi.

Opinie o Blat kuchenny ze szkła – czy warto kupić? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

30 − 26 =

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com