Blat kuchenny z konglomeratu – czy warto kupić?

blat kuchenny z konglomeratu

4.0 Opinie (1)
  • meble kuchenne
  • blat kuchenny
  • blat kuchenny z konglomeratu
blat kuchenny z konglomeratu

Wybór materiału na blat kuchenny może być bardzo trudny. Jak spośród tylu opcji wybrać taką, która będzie w pełni satysfakcjonująca? Przeczytaj, czym jest konglomerat, jakie ma zalety i czy warto zdecydować się na niego przy zakupie blatu kuchennego.

Co to jest konglomerat?

Konglomerat to zazwyczaj kruszywo, zmielony kamień połączony z żywicą. Wyróżnia się jednak dwa rodzaje tego surowca - konglomerat naturalny oraz sztuczny. Ten pierwszy to zlepek różnych skał połączony z piaskiem natomiast sztuczny to drobno zmielony materiał kamienny zmieszany z żywicą poliestrową. Mówiąc ogólnikowo, można go scharakteryzować jako zlepek różnych materiałów.

Zalety blatu kuchennego z konglomeratu

Jedną z kluczowych zalet takiego blatu jest duża możliwość wyboru kolorystycznego oraz wykończenia. W trakcie produkcji blatu jest dodawany barwnik i różnego rodzaju ozdobniki. Możemy decydować o kolorze, a na nawet o dodatkach takich jak np. brokat. Dodatkowo wykończenie blatu może być matowe lub błyszczące. 

Taki blat jest również lżejszy niż przykładowo blat kamienny, co z pewnością jest dużym ułatwieniem podczas montażu. Konglomerat przyjmuje także temperaturę pokojową, więc w dotyku nie będzie zimny. Dobrze reaguje na wilgoć oraz zmianę temperatury, a także na chemiczne środki do czyszczenia. Jego pielęgnacja jest bardzo nieskomplikowana. Wystarczy go przetrzeć mokrą ściereczką lub nawet zwykłym płynem do mycia naczyń, jednak należy to robić regularnie, żeby blat prezentował się dobrze przez cały czas.

Cena i dostępność

Blat kuchenny z konglomeratu można nabyć w wielu hurtowniach, sklepach meblarskich, a także zamówić na wymiar u prywatnego stolarza. Koszt natomiast będzie oczywiście uwarunkowany ceną, jaką narzuca rynek, wymiarami blatu oraz materiałami, z jakich został wyprodukowany. Orientacyjny przedział cenowy to od około 400 zł do 1200 zł za metr kwadratowy. 

Dlaczego warto kupić blat kuchenny z konglomeratu?

Konglomerat ze względu na swoją gładką powierzchnię jest pozbawiony naturalnych rys, które mogłyby pęknąć podczas obróbki, co zdecydowanie ułatwia proces tworzenia i dopasowywania blatu to powierzchni kuchni. Jego cena w stosunku do jakości jest również bardzo atrakcyjna. Blaty wykonane z konglomeratu są odporne na wysokie i niskie temperatury. Poza tym cechuje je też wysoka odporność na zarysowania i odgniecenia. Dodatkowo przez duży wybór kolorystyczny takie blaty będą pasowały do bardziej nowoczesnych wnętrz, jak i tradycyjnych i eleganckich.

Opinie o Blat kuchenny z konglomeratu – czy warto kupić? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

40 + = 50

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com