Sofa z systemem belgijskim – dlaczego warto mieć. Sprawdź!

sofa z systemem belgijskim

4.0 Opinie (1)
  • meble do salonu
  • salon
  • sofa do salonu
sofa z systemem belgijskim

Sofa z systemem belgijskim to rewelacyjne rozwiązanie zarówno od małego mieszkania, jak i standardowego salonu, gdzie posłuży jako sofa do okazjonalnego spania. Czym charakteryzuje się system belgijski? Dlaczego warto go mieć w swoim salonie? 

Sofa z systemem belgijskim – czym się charakteryzuje 

Sofa z systemem belgijskim to innowacyjna technologia, która bardzo często jest wybierana do naszych salonów. W tego rodzaju kanapach materac jest całkowicie ukryty pod siedziskiem. Aby rozłożyć sofę, najpierw należy zdjąć siedzisko, a potem jednym pociągnięciem rozłożyć stelaż. Najczęściej w tego rodzaju sofach materac jest wykonany z pianki o grubości ok. 13 cm. 

Sofa z systemem belgijskim – wady i zalety 

Jedną z większych wad sof z systemem belgijskim jest to, że nie mają one pojemnika na pościel. Dla niektórych wadą może być też grubość materaca, który w porównaniu z materacami z innych systemów rozkładania to jest on nieco cieńszy. Dodatkowo stelaż po kilku latach może zacząć trzeszczeć podczas składania i rozkładania. 

Niewątpliwą zaletą sof z systemem belgijskim jest to, że są bardzo proste w obsłudze, a dodatkowo nie wymagają dużej siły, aby móc je rozłożyć. Ponadto dzięki piankowemu materacowi powierzchnia do spania jest całkowicie gładka i bez żadnych nierówności.  

Dlaczego warto mieć sofę z systemem belgijskim?

Przede wszystkim jest to jeden z tańszych systemów kanap rozkładanych. Najtańszą sofę można nabyć za 2300 zł. Dodatkowo sofy z systemem belgijskim charakteryzują się pięknym designem. Biały pikowany model doskonale odnajdzie się w salonie stylizowanym na glamour. Z kolei klasyczna szara wersja idealnie pasuje do minimalistycznego stylu skandynawskiego. Natomiast sofa belgijska w odcieniu butelkowej zieleni lub ciemnego granatu świetnie nadaje się do mieszkań loftowych. Oczywiście dostępne są również inne kolory sof w systemie belgijskim, jednym z bardziej popularnych wariantów jest żółty model z pikowanym oparciem lub poduszkami. 

Opinie o Sofa z systemem belgijskim – dlaczego warto mieć. Sprawdź! - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

7 + 3 =

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com