Szafka nocna wisząca czy wolnostojąca – co lepsze?

Szafka nocna wisząca czy wolnostojąca –

4.0 Opinie (1)
  • meble do sypialni
  • wyposażenie sypialni
  • szafki nocne
Szafka nocna wisząca czy wolnostojąca –

Jaka szafka nocna do sypialni będzie najbardziej odpowiednia? Stojąca z szufladami czy może wisząca? Jakie wady i zalety ma szafka stojąca, a jakie szafka nocna zamontowana na ścianie? 

Szafka nocna stojąca – wady i zalety 

Szafka stojąca to popularniejsza wersja szafek nocnych. Zazwyczaj posiada dwie pojemne szuflady, co jest jej dużym plusem, ponieważ możemy w niej przechowywać najpotrzebniejsze rzeczy. Niektóre z szafek posiadają kółka, dzięki temu są mobilne. 

Szafki stojące jednak mają jedną zasadniczą wadę – nie można dopasować ich idealnie do wysokości łóżka, a także potrzeb domowników. Kupując szafkę stojącą musimy wybrać opcję dostępną w sklepie, a te nie zawsze są odpowiednio dopasowane wysokością do innych mebli. 

Szafka nocna wisząca – wady i zalety 

Szafka nocna wisząca jest mniejsza od standardowych stojących modeli, dlatego też jest mniej pojemna. Zazwyczaj takie szafki są wyposażone w jedną szufladę lub szufladę z dodatkową półką. 

Szafki wiszące natomiast są montowane na ścianie, dzięki temu z łatwością możemy dostosować jej zawieszenie do wysokości łóżka, a także naszych preferencji. Dodatkowo taka szafka doskonale sprawdzi się w mniejszych przestrzeniach, gdzie tradycyjne szafki niepotrzebne zabierałyby miejsce. 

Szafki wiszące i stojące a wystrój sypialni 

Oprócz kwestii praktycznych ważne jest też, aby szafka nocna dobrze się prezentowała i pasowała do wystroju sypialni. Szafki stojące lepiej sprawdzą się w pomieszczeniach urządzonych w stylu prowandalskim, rustykalny, a także glamour. Z kolei szafki wiszące doskonale wpiszą się w styl minimalistyczny, skandynawski oraz nowoczesny.

Opinie o Szafka nocna wisząca czy wolnostojąca – co lepsze? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

56 − = 51

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com