Blat kuchenny z kompozytu – czy warto kupić?

blat kuchenny z kompozytu

0.0 Opinie (0)
  • meble kuchenne
  • blat kuchenny
  • blat kompozytowy
blat kuchenny z kompozytu

Co to jest kompozyt? Dlaczego warto z niego robić blaty kuchenne? Czym się charakteryzuje i czy będzie pasował do każdej kuchni? Przeczytaj i dowiedz się, czy warto kupić blat kuchenny z kompozytu.  

Co to jest blat kompozytowy?

Blat z kompozytu powstaje w wyniku połączenia zmielonej skały, żywicy oraz pigmentów i dodatków. Wodorotlenek glinu (skała) jest odpowiedzialny za zbitą, twardą i odporną teksturę takich blatów. Z kolei dodanie żywicy sprawia, że taki blat będzie lżejszy od kamiennego oraz bardziej plastyczny. Pod wypływem odpowiedniej obróbki można eksperymentować z kształtem blatu.

Blat kuchenny kompozytowy – wady i zalety

Zaletą takiego blatu jest z pewnością jego odporność na plamy i łatwość w czyszczeniu. Można to robić za pomocą zwykłych środków chemicznych dostępnych w sklepach. Wszelkie uszczerbki na wyglądzie blatu można w prosty sposób naprawić. Wystarczy wyciąć uszkodzony fragment i wstawić nowy, cały zabieg, jeżeli dobrze wykonany nie będzie widoczny. Blaty kompozytowe można wpasować do każdego stylu kuchni ze względu na wiele możliwości kolorystycznych i wykończeniowych. Takie meble mogą imitować wyglądem kamień naturalny, mogą być całkowicie białe, w odcieniach beżu, czarne, błyszczące oraz matowe. 

Ten rodzaj materiału na blat posiada również wady. Kompozyt w porównaniu do kamienia czy konglomeratu jest mniej odporny na bardzo wysokie temperatury. Dodatkowo lepiej nie kroić bezpośrednio na nim, bo można go porysować. Inną wadą jest to, że blat kompozytowy o wykończeniu błyszczącym z czasem będzie matowieć.

Blat kuchenny kompozytowy – warto? 

Pomimo niektórych wad blat kompozytowy jest warty uwagi. Jest tańszy niż kamień naturalny, a z powodzeniem może go imitować. Możliwości wykończeniowe tego mebla dają duże możliwości aranżacji wnętrz. Co więcej, łatwo można go odświeżyć i odnowić, dzięki temu nie trzeba go będzie wymieniać przez długie lata. Jest plastyczny, łatwo w nim zrobić otwory na zlewozmywak czy zaokrąglić brzegi.

Opinie o Blat kuchenny z kompozytu – czy warto kupić? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

33 − 26 =

Opinie

  1. A arek

    Polecam kompozyt - tani i dobrze wygląda

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com