Szafka na buty z siedzeniem – wygodne rozwiązanie

szafka na buty z siedziskiem

4.0 Opinie (1)
 • przedpokój
 • szafka na buty
szafka na buty z siedziskiem

Szafka na buty z miejscem do siedzenia, to idealne rozwiązanie do każdego przedpokoju – sprawdzi się przede wszystkim w małych wnętrzach, ale nie tylko. Połączenie dwóch funkcji w jednym meblu pozwala dobrze wykorzystać przestrzeń i gwarantuje wygodę.

Szafka lub półka na buty z siedziskiem – dlaczego warto wybrać?

W przedpokoju potrzebne jest miejsce do przechowywania butów oraz do siedzenia w trakcie zakładania czy zdejmowania obuwia. Świetnie się sprawdzi przy dzieciach, ale również osoby dorosłe będą zadowolone z takiego mebla. Możliwość zmiany butów w pozycji siedzącej jest wygodne i bezpieczne, a przy okazji mamy pod ręką miejsce na obuwie, co jest dodatkową zaletą szafki lub półki na buty z siedziskiem.

Szafka na buty z siedziskiem sprawdzi się przede wszystkim w małych przedpokojach, w których brakuje miejsca na osobne meble: ławeczkę oraz szafkę na buty. Na szczęście coraz więcej producentów oferuje takie półki lub szafki na buty z siedziskiem. Do wyboru są meble lekkie i otwarte, czyli półki na buty lub zamknięte, w których ukryjemy obuwie w szufladach lub za drzwiczkami. Możemy wybierać różne warianty otwierania drzwiczek: uchylane, wysuwane, przesuwane, czy klasycznie otwierane.

Niektóre szafki na buty mają uchylne siedziska, które kryją schowki na różne przedmioty, jak na przykład rękawiczki, czapki, apaszki, akcesoria do butów i wiele innych, niezbędnych rzeczy w przedpokoju. To dodatkowa zaleta i tak wielofunkcyjnego mebla.

Szafka na buty z siedziskiem – z jakich materiałów kupić?

Wybierając szafkę na buty warto kupić mebel z dobrej jakości materiałów, które są odporne na wilgoć, zabrudzenia oraz zarysowania. Jest to istotna kwestia, ponieważ szafka na buty jest najbardziej narażona na powyższe czynniki. Wybierać możemy szafki na buty produkowane z:

 • drewna
 • płyty meblarskiej
 • metalu

Najwięcej znajdziemy szafek na buty produkowanych z płyty MDF lub HDF, które charakteryzują się świetnymi parametrami. Ale również metalowe półki dobrze się sprawdzą w przedpokoju. Dodatkowo rodzaj obuwia, jaki będziemy przechowywać w szafkach, ma znaczenie - najlepiej wybrać szafki, w których można regulować wysokość półek. Jeśli chodzi o głębokość, to szafki na buty z siedziskiem powinny być odpowiednie na obuwie damskie, jak i męskie. Jeśli będziemy przechowywać tylko duże buty, to możemy wybrać skrzynie z siedziskiem, w której wygodnie ukryjemy takie obuwie.

Jeżeli chodzi o siedziska możemy wybierać w wielu wariantach kolorystycznych, mogą być pikowane, tapicerowane lub luźne poduchy, które można wymienić, czy wyprać. Oferta jest bardzo szeroka, więc na pewno znajdziemy odpowiednie siedzisko, a dostępne są między innymi takie materiały:

 • welur
 • ekoskóra
 • alcara
 • inne tkaniny

Najlepiej wybrać materiał łatwy do czyszczenia i na którym nie będzie widać zabrudzeń. Możemy również dodać inne poduchy lub pled i stworzyć indywidualną aranżację takiego siedziska w przedpokoju.

Ceny szafek na buty z siedziskiem

Najtańsze szafki na buty z siedziskiem kosztują ok. 100 zł, a za najdroższe możemy zapłacić do ok. tysiąca złotych. Warto porównywać podobne modele w różnych sklepach lub szukać promocyjnych cen. Lepiej zapłacić więcej za dobrej jakości szafki na buty, bo dłużej nam posłużą.

Opinie o Szafka na buty z siedzeniem – wygodne rozwiązanie - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

1 + 3 =

Opinie

 1. T tris

  super do małego przedpokoju

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com