Łóżko dla dziewczynki – jakie wybrać?

łóżko dla dziewczynki

4.0 Opinie (1)
 • pokój dziecięcy
 • meble do pokoju dziecięcego
łóżko dla dziewczynki

Wybierając łóżko dla dziewczynki możemy zaszaleć, ponieważ producenci oferują bogatą gamę modeli do wyboru. Łóżko może być bogato zdobione lub bardziej proste i uniwersalne, które sprawdzi się na lata. Urządzając pokój dziewczynki, bez problemu znajdziemy odpowiednie łóżko do każdego stylu.

Łóżko dla dziewczynki – od czego zacząć?

Najważniejsze, na co powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie łóżka dla dziecka, to bezpieczeństwo oraz wygoda. Na rynku mamy wiele ofert, ale warto sprawdzić, czy konkretny model jest odpowiedni dla dziecka - łóżka powinny być wyprodukowane z bezpiecznych materiałów, farb i klei oraz posiadać odpowiednie atesty. W zależności od wieku dziewczynki, łóżko może być wyposażone w barierki lub inne zabezpieczenia, warto zwrócić też uwagę czy mebel ma zaokrąglone krawędzie. Jeśli nie zdecydujemy się na fantazyjne łóżko, warto rozważyć modele, które rosną z dzieckiem i kupić jedno porządne łóżko na lata. Poza bezpieczeństwem należy wybrać odpowiedni materac, który będzie gwarantował wygodę oraz dobrą podstawę dla kręgosłupa dziecka. Rodzaj łóżka powinien być dopasowany do rozmiaru pokoju oraz zainteresowań dziewczynki. W małych pokojach lepiej się sprawdzą łóżka, które spełniają kilka funkcji lub w formie antresoli, gdzie pod miejscem do spania jest przestrzeń na biurko lub do zabawy. Jeśli dziewczynka często gości koleżanki lub mamy rodzeństwo w jednym pokoju, należy pomyśleć o łóżku piętrowym lub z wysuwanym drugim materacem.

Łóżka dla dziewczynek – rodzaje i materiały

Na rynku jest wiele ofert łózek dla dziewczynek pod względem form, kolorów lub wzorów, jak na przykład:

 • łóżko karoca
 • łóżko namiot
 • łóżko domek
 • łóżko zamek
 • łóżko misiu, kotek, czy piesek
 • łóżko z baldachimem
 • łóżko tapicerowane
 • łóżko z motywem z ulubionej bajki
 • łóżko dekorem zwierzęcym lub roślinnym

To tylko część modeli z bogatego wyboru łóżek dla dziewczynek, najczęściej meble są w jasnych kolorach: białe, kremowe, różowe, fioletowe i inne pastelowe odcienie. Ramy produkowane są z drewna, metalu lub płyty meblarskiej.

Łóżko dla dziewczynki – jakie wybrać?

Przy zakupie łóżka dla dziewczynki warto zwrócić uwagę na materiały, z jakich jest zrobione łóżko, które powinno być trwałe i odporne na uszkodzenia. Rozmiar łóżka powinien być dopasowany do pokoju córki, łóżko nie powinno zajmować zbyt dużo miejsca czy przeszkadzać w zabawie. Równie ważne jest, na jak długo chcemy kupić łóżko - jeśli ma towarzyszyć dziecku wiele lat, lepiej wybrać model uniwersalny. Uniwersalny nie znaczy nudny - ostatnio modne są łóżka o konstrukcji domków. Jest to świetne rozwiązanie, ponieważ taki mebel można udekorować w zależności od wieku córki - jako łoże księżniczki lub ozdobić kolorowymi lampkami, co na pewno spodoba się każdej nastolatce. Jeżeli jednak kupujemy łóżko na krótszy okres, to można zaszaleć i kupić bardziej wyszukany model, taki jak karoca czy zamek lub w kształcie pieska lub kotka.

Ceny łóżek dla dziewczynek

Najtańsze łóżko dla dziewczynki kupimy już za około 200 zł, najdroższe są ekskluzywne modele, a ich ceny mogą wynosić kilkadziesiąt tysięcy złotych. Warto kupić łóżko droższe, ale z dobrych i trwałych materiałów, a przede wszystkim dobrej jakości materac. Jeśli zdecydujemy się na model stonowany, można dokupić fantazyjne dodatki w postaci pościeli, narzut oraz poduszek.

Opinie o Łóżko dla dziewczynki – jakie wybrać? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 2 = 4

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com