Łóżko dla dziecka z zabezpieczeniem – co musisz wiedzieć?

łóżko dziecięce z zabezpieczeniem

4.0 Opinie (1)
  • pokój dziecięcy
  • meble do pokoju dziecięcego
łóżko dziecięce z zabezpieczeniem

Dla kilkuletnich dzieci przeznaczone są łóżka z barierką, która zabezpieczy przed ewentualnym upadkiem malucha. Do wyboru mamy różne rodzaje barierek, niektóre są na stałe, a inne można zdemontować, jak dziecko podrośnie.

Łóżko z zabezpieczeniem do pokoju dziecka – na co zwrócić uwagę?

Łóżko z barierką to z reguły pierwsze łóżko po łóżeczku niemowlaka. Kiedy dziecko jest już na tyle duże, że może spać w łóżku, to pojawia się pytanie, jaki model wybrać? Najlepszy będzie mebel bez ostrych kantów oraz z barierką. W łóżkach piętrowych oraz na antresoli na stałe zamontowane są barierki, żeby dziecko nie spadło. Dzieci podczas snu często się kręcą i zmieniają pozycje, dlatego zabezpieczenie jest takie istotne. Dodatkowo można kupić specjalne materiałowe maty, które osłonią twarde barierki, ale wystarczy ułożyć poduszki lub pluszaki. Są też modele tapicerowane, gdzie barierki są również wyłożone miękką tkaniną. Poza tym łóżko powinno być zrobione z bezpiecznych materiałów i posiadać atesty, które potwierdzają, że mebel jest odpowiedni dla dzieci.

Łóżko powinno być dopasowane do wieku dziecka, ale możemy też wybrać model rozsuwany, który rośnie wraz z dzieckiem. Również takie łóżka mogą być wyposażone w barierki, zaletą tych modeli jest to, że z wiekiem dziecka wymieniamy tylko materac. Warto kupować materace dobrej jakości, dzięki temu zapewniamy dziecku wygodne miejsce do spania oraz prawidłową podporę dla jego kręgosłupa.

Łóżka dla dzieci z zabezpieczeniem – rodzaje i materiały

Wiele rodzajów łóżek posiada zabezpieczające barierki, wybierać możemy między innymi:

  • łóżko pojedyncze
  • łóżko rozkładane
  • łóżko rozsuwane
  • łóżko dekoracyjne
  • łóżko na antresoli
  • łóżko piętrowe
  • łóżko ze skrzynią lub wysuwanym drugim materacem
  • łóżko podwyższone z miejscem do przechowywania

Łóżka dziecięce z zabezpieczeniem produkowane są z różnych materiałów, mogą być zrobione z drewna, metalu, płyty meblarskiej, a niektóre modele są tapicerowane. Takie bogactwo materiałów sprawia, że dostępne są łóżka w wielu kolorach, wzorach i formach, dzięki czemu bez problemu wybierzemy odpowiedni model do pokoju dziewczynki lub chłopca.

Łóżko z zabezpieczeniem dla dziecka – jakie wybrać?

Łóżko z zabezpieczeniem nie musi być nieatrakcyjne, wybierać można spośród ozdobnych modeli, takich jak samochody, karoce, zamki, domki, namioty, pociągi. Dzięki temu nie musimy dokonywać wyboru między bezpieczeństwem dziecka a estetyką jego pokoju. W niektórych modelach można zdemontować barierkę i zyskujemy łóżko dla starszego dziecka. Oprócz zabezpieczenia dziecka przed upadkiem barierki pełnią też funkcję ochronną przed zimną i twardą ścianą z drugiej strony. Możemy takie barierki również udekorować, żeby łóżko było ładniejsze, ciekawym rozwiązaniem jest powieszenie kolorowych lampek czy girland. Mogą być również naklejki, a jeśli mamy zdolności manualne, to możemy pomalować barierki.

Ceny łóżek dla dziecka z zabezpieczeniem

Najtańsze łóżko dziecięce z zabezpieczeniem kupimy już za około 200 zł, najdroższe ekskluzywne modele kosztują kilkadziesiąt tysięcy złotych. Warto kupić łóżko wyprodukowane z dobrej jakości materiałów i zapłacić więcej, ale mieć pewność, że mebel jest bezpieczny, wygodny, trwały oraz wytrzymały.

Opinie o Łóżko dla dziecka z zabezpieczeniem – co musisz wiedzieć? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

+ 64 = 67

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com