Łóżko dla dzieci podwójne – kiedy się sprawdzi?

łóżko podwójne dla dzieci

4.0 Opinie (1)
  • pokój dziecięcy
  • meble do pokoju dziecięcego
łóżko podwójne dla dzieci

Podwójne łóżko sprawdzi się, jeśli dziecko często odwiedzają przyjaciele i zostają na noc, jak również w pokoju rodzeństwa. Do wyboru mamy różne modele podwójnych łóżek, więc bez problemu znajdziemy odpowiedni rodzaj do wieku, płci oraz wystroju pokoju dziecka.

Łóżko podwójne do pokoju dziecięcego – czy warto?

Podwójne łóżka zajmują mniej miejsca niż dwa oddzielne, świetnie się sprawdzą w małych pokojach dziecięcych lub jeśli chcemy zostawić więcej przestrzeni do zabawy. Łóżka podwójne mogą być dobrym wyborem dla rodzeństwa, które dzieli wspólnie pokój. Dodatkowe łóżko może być alternatywą dla rodzeństwa, kuzynostwa czy przyjaciół, którzy okazjonalnie będą nocować u dziecka. Nawet jeśli rodzeństwo ma osobne pokoje, to czasami chcą spać razem i taki dodatkowy materac będzie idealny, a jeśli nie jest używany, to schowany w szufladzie pod łóżkiem nie będzie przeszkadzał.

Obecnie mamy ciekawe oferty łóżek podwójnych, gdzie drugi materac jest tak ukryty, że nawet go nie widać. Jeśli z podwójnego łóżka korzystamy codziennie, to lepiej się sprawdzą łóżka rozsuwane lub piętrowe. Bez względu na to, jak często korzystamy z obu łóżek, to dobrze wybrać dobrej jakości materace, które będą wygodne i zdrowe. Również materiały, z jakich produkowane są łóżka, powinny być bezpieczne oraz posiadać odpowiednie atesty. Poza tym warto wybrać model z dobrej jakości materiałów, który będzie trwały oraz wytrzymały. Łóżko dla mniejszych dzieci powinno mieć zaokrąglone kanty oraz barierki. Łóżka podwójne mogą być stonowane, kolorowe lub dekoracyjne.

Łóżka dla dzieci podwójne – rodzaje i materiały

Podwójne łóżka mogą występować w kilku wariantach, wyróżnić możemy:

  • łóżko piętrowe
  • łóżko rozsuwane
  • łóżko z wysuwanym drugim materacem

Łóżka dla dzieci podwójne produkowane są z następujących materiałów:

  • drewno
  • płyta meblarska
  • metal
  • tapicerowane

Łóżko podwójne dla dzieci – jakie wybrać?

Przy wyborze najważniejsza powinna być częstotliwość używania dodatkowego materaca oraz wygoda. Jeśli drugie łóżko jest potrzebne okazjonalnie, to lepsze będzie łóżko z wysuwanym materacem, bo jest ono niewidoczne po schowaniu. Podobnie funkcjonuje łóżko rozsuwane, ale w tym wypadku górne łóżko jest podwyższone i mniej wygodne do wchodzenia czy schodzenia. Jeżeli podwójne łóżko będzie codziennie wykorzystywane przez rodzeństwo, to najlepszą wersją jest dwupiętrowe łóżko, którego nie trzeba rozkładać. Dodatkowo większość dzieci lubi się wspinać po schodach i drabinkach oraz takie łóżko będzie świetną kryjówką czy bazą do zabaw. Kolor, model oraz rozmiar łóżka podwójnego należy dopasować do wielkości oraz wystroju pokoju dziecięcego. Dla dziewczynek lepsze będą pastelowe i jasne kolory, a w pokojach chłopców można wybrać intensywne lub ciemne kolory.

Ceny łóżek podwójnych dla dzieci

Najtańsze łóżko podwójne kupimy za ponad 300 zł, natomiast najdroższe są modele ekskluzywne, które mogą kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jeśli wybierzemy już konkretny model, to warto porównywać oferty różnych sklepów i szukać atrakcyjnych cen. Lepiej wydać trochę więcej i kupić łóżko zrobione z dobrej jakości materiałów, ponieważ będzie wytrzymałe i trwałe, co jest bardzo istotne przy dzieciach.

Opinie o Łóżko dla dzieci podwójne – kiedy się sprawdzi? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 3 = 5

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com