Łóżeczko niemowlęce – jakie wybrać?

lozeczko-dziecience

5.0 Opinie (1)
  • pokój dziecięcy
  • łóżko dla dziecka
  • drewno lite
  • łóżeczko niemowlęce
lozeczko-dziecience

Dziecko w pierwszych miesiącach swojego życia potrzebuje szczególnie przyjaznego środowiska, aby prawidłowo się rozwijać. Łóżeczko to miejsce, gdzie niemowlak spędza wiele godzin, dlatego wybranie odpowiedniego modelu jest tak ważne. Jak wybrać najlepsze łóżeczko dla niemowlaka? 

Co jest najważniejsze przy wyborze łóżeczka? 

Wielu rodziców wybierając łóżeczko dla swojego dziecka na samym początku, patrzy na najładniejsze modele. Jednak nie to powinno być najważniejsze. To, co powinno być priorytetem to bezpieczeństwo malucha. W tej kwestii najprostsze rozwiązania mogą okazać się najlepsze. 

Jakie są rodzaje łóżeczek?

Rynek meblarski oferuje szeroki wybór mebli do pokoju niemowlęcych. Jednak łóżeczka dla dzieci to najważniejszy element wyposażenia pokoju niemowlęcego. Dlatego producenci mebli dziecięcych starają się odpowiedzieć na wszystkie potrzeby rodziców i maluchów. Stąd tak szeroki wybór dostępnych modeli. Do najpopularniejszych należą: 

  • łóżeczka ze szczeblami,
  • łóżeczka dostawne,
  • łóżeczka turystyczne,
  • łóżeczka z przewijakiem. 

Które łóżeczko wybrać do pokoju dziecięcego?

Wielu rodziców decyduje się na łóżeczka dostawcze. Takie rozwiązanie jest dobre wówczas, gdy chcemy mieć niemowlaka blisko siebie w nocy. Jednak do pokoju dziecięcego najlepiej sprawdzi się klasyczne łóżeczko drewniane ze szczebelkami. Warto zadbać o to, aby stelaż takiego łóżeczka był wykonany z drewna naturalnego i nie był pokryty żadnymi substancjami chemicznymi. To bardzo ważne, ponieważ niemowlak będzie dotykał szczebelków rękami, a potem wkładał je do buzi. Więc lepiej, aby nie zjadał farby czy substancji konserwujących drewno. 

Opinie o Łóżeczko niemowlęce – jakie wybrać? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

97 − = 87

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com