Komoda rattanowa w pokoju dziecięcym – czy się sprawdzi?

komoda rattanowa do pokoju dziecka

4.0 Opinie (1)
  • pokój dziecięcy
  • meble do pokoju dziecięcego
  • komoda
  • rattan
  • meble z rattanu
komoda rattanowa do pokoju dziecka

Coraz częściej przyszli rodzice chcą urządzić swojemu dziecku piękny i oryginalny pokój. Przeglądając oferty mebli, szukają nietuzinkowych rozwiązań, które nie tylko będą wprawiać w zachwyt każdego, kto wejdzie do pokoju dziecka, lecz także będą praktyczne i bezpieczne. Jednym z podstawowych elementów wyposażenia pokoju niemowlaka jest komoda. Czy do pokoju dziecięcego sprawdzi się komoda rattanowa? Jakie są zalety i wady komody rattanowej dla dziecka? 

Czy komoda rattanowa nadaje się do pokoju dziecięcego?

Meble rattanowe kojarzą się szczególnie ze stylem boho, jednak nie tylko w takim wystroju wnętrz świetnie się odnajdą. Komody rattanowe charakteryzuje lekki i delikatny wygląd, dzięki czemu idealnie wpasowuje się do pokoju dziecięcego, zarówno dla niemowlaka, jak i kilkulatka. 

Jakie są wady i zalety komody rattanowej w pokoju dziecięcym?

Plusem mebli rattanowych w pokoju dziecięcym zdecydowanie będzie ich lekkość oraz subtelny wygląd. Ponadto komody rattanowe potrafią być naprawdę pięknie wykonane i przyćmiewać wyglądem nawet meble z drewna litego. Niestety komoda z rattanu nie zawsze będzie najlepszym rozwiązaniem do każdego pokoju dziecięcego. Kiedy lepiej zrezygnować z komody rattanowej? 

Meble z rattanu nie są dobrym pomysłem, gdy nasze dziecko ma uczulenie na kurz lub pyłki traw czy kwiatów. Meble tego rodzaju odznaczają się pięknymi plecionymi drzwiczkami i szufladami, w których niestety będzie osadzał się kurz. Natomiast wiosną często wietrzymy mieszkania, otwierając okna. Jeżeli mamy alergika w domu, który każdego roku zmaga się z nawracającą alergią, również powinniśmy unikać mebli z drobnymi szczelinami, na których mogą osiadać różnego rodzaju pyłki. 

Opinie o Komoda rattanowa w pokoju dziecięcym – czy się sprawdzi? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

5 + 4 =

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com