Komoda dziecięca – warto kupić?

komoda-do-pokoju-dziecka

4.0 Opinie (1)
  • pokój dziecięcy
  • komoda
  • drewno lite
komoda-do-pokoju-dziecka

Komoda w pokoju dziecka, zarówno w wieku szkolnym, jak i niemowlaka to bardzo przydatny mebel. Często rodzice zastanawiają się nad tym, czy wybrać komodę czy lepiej postawić na szafę. Nawet jeśli potrzebujesz szafy w pokoju dziecięcym, nie znaczy, że komoda nie będzie przydatna. Co zyskasz, kupując komodę do pokoju dziecięcego?

Komoda a szafa w pokoju dziecięcym 

Szafa w pokoju dziecięcym to niezwykle przydatny i pojemny mebel, jednak przy małym dziecku często robi się w niej bardzo szybko bałagan. Malutkie ciuszki, pieluchy oraz skarpetki łatwo się gubią w wielkiej szafie. Komoda zaś posiada wiele mniejszych szuflad, w które idealnie nadają się do przechowywania takich ubranek. Komoda to również doskonałe rozwiązanie w pokoju starszych dzieci. Łatwiej znaleźć bieliznę w szufladzie komody niż gdzieś na dnie szafy. 

Jaki materiał na komodę?

Komoda w pokoju dziecka powinna być wykonana z bezpiecznych dla niego materiałów. To oznacza, że designerskie komody ze szkła nie będzie najlepszym rozwiązanie. O wiele lepiej sprawdzą się płyty meblowe oraz oczywiście drewno naturalne. Ponadto, jeśli wybieramy komodę pokrytą farbą, powinniśmy zwrócić uwagę, czy farba, której użył producent, jest atestowana. Tylko takie farby dla dzieci są bezpieczne. W razie, gdyby dziecko zjadło kawałek odpryśniętej farby, to nie uszkodzi ona przewodu pokarmowego malucha i nie wywoła niepożądanych reakcji. 

Opinie o Komoda dziecięca – warto kupić? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 4 = 2

Podobne