Sofa do salonu – jak wybrać najlepszą?

sofa do salonu

4.0 Opinie (1)
  • meble do salonu
  • salon
  • sofa do salonu
sofa do salonu

Właściwy dobór sofy do pokoju dziennego to jedna z trudniejszych rzeczy przy urządzaniu mieszkania. Kanapa często oprócz tego, że ładnie się prezentuje i jest wygodna to służy również jako łóżko dla gości, dlatego warto dobrze przemyśleć jaki rodzaj sofy chcemy mieć w swoim domu. 

Jakie są rodzaje sof?

Żeby wybrać odpowiednią sofę dla siebie, warto zapoznać się ze wszystkimi modelami, które oferuje branża meblarska. Rodzaje sof to: 

  • Rogówki - to duże kanapy na kilka a czasem nawet kilkanaście osób, zależności od tego, jaki rozmiar wybierzemy. Ten rodzaj świetnie nadaje się do otwartych przestrzeni, w których sofa może pełnić główną rolę. 
  • Sofy rozkładane - ten rodzaj pełni podwójną funkcję, w dzień służy do odpoczywania, a w nocy do spania. Sofy z funkcją rozkładania są najpopularniejszymi modelami wśród kanap do salonu. 
  • Sofy nierozkładane - ten rodzaj z zewnątrz wygląda jak pozostałe modele, jednak nie posiada funkcji spania i służy tylko do wypoczynku podczas oglądania telewizji czy spotkania w gronie rodziny lub znajomych. 

Sofa z funkcją spania – kiedy się sprawdzi? 

Ten rodzaj sofy najlepiej sprawdzi się w domach, w których często goście przyjeżdżający w odwiedziny zatrzymują się na noc. Wówczas taka sofa jest świetny rozwiązanie, ponieważ nie trzeba kupować specjalnego materaca i pompować go za każdym razem, gdy ktoś z rodziny lub znajomych chce nas odwiedzić. 

Rogówka – kiedy się sprawdzi? 

Rogówka, czyli inaczej narożnik sprawdzi się w dużym i przestrzennym salonie. Ten rodzaj sofy jest zbyt duży i masywny, aby go postawić w małym pokoju dziennym. Najlepiej taki mebel wybrać do otwartych salonów z aneksem kuchennym. Wówczas taka kanapa może oddzielać przestrzeń kuchni od pokoju dziennego. 

Sofa nierozkładana – kiedy się sprawdzi? 

Sofa bez funkcji spania jest dobrym rozwiązaniem, gdy w domu mamy osobny pokój gościnny lub nie przyjmujemy gości na noc. Sofy nierozkładane są zgrabniejsze i lepiej się prezentują, dlatego często są wybierane przez zwolenników mebli w skromnym minimalistycznym stylu. 

Opinie o Sofa do salonu – jak wybrać najlepszą? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

58 + = 62

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutteerstock.com