Biurka do pokoju dziecięcego – rodzaje

biurko do pokoju dziecka

4.0 Opinie (1)
  • biurko
  • pokój dziecięcy
  • meble do pokoju dziecięcego
biurko do pokoju dziecka

Nie tak łatwo wybrać odpowiednie biurko dla dziecka, gdyż należy wziąć pod uwagę kilka kwestii m.in. to, w jakim wieku jest pociecha lub to, ile czasu dziennie poświęca na siedzenie przy biurku. Żeby móc wybrać biurko, które będzie służyć dziecku latami trzeba wiedzieć, w jakie są rodzaje biurek dla dzieci i na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupów. 

Biurka do pokoju dziecięcego – podział ze względu na materiał 

Jedną z kluczowych kwestii podczas wybierania biurka jest materiał, z którego został wykonany mebel. Najczęściej do produkcji biurek producenci używają: 

  • drewna naturalnego (sosna, dąb, buk, jesion, grab), 
  • materiałów drewnopodobnych (płyta MDF, płyty wiórowe, płyty paździerzowe),
  • metal (poszczególne elementy np. nogi biurka), 

Zdecydowanie tańszą opcją są oczywiście biurka wykonane z płyt meblowych, czyli z materiałów imitujących drewno naturalne. Zarówno drewno naturalne, jak i płyty meblowe zwłaszcza MDF są trwałe i powinny przetrwać w nienaruszonym stanie wiele lat. Należy jedynie uważać na biurka wykonane z sosny, gdyż ten rodzaj drewna nie jest aż tak odporny jak np. dąb i łatwo o rysy na blacie takiego mebla. Jeżeli zdecydujesz się na biurko z tego rodzaju surowca, warto wybrać egzemplarz, który będzie dodatkowo zabezpieczony specjalną okleiną lub preparatem. 

Biurka do pokoju dziecięcego – podział ze względu na kształt 

Kształt biurka najlepiej dobierać pod względem miejsca, w którym ma ono stać. Dobrym pomysłem jest postawienie biurka blisko okna, dzięki temu biurko będzie dobrze oświetlone. Biurka narożne bardzo często są stawiane pod oknem i doskonale się tam sprawdzają. Oprócz biurek narożnych w sklepach można znaleźć również biurka wielokątne i prostokątne.  

Opinie o Biurka do pokoju dziecięcego – rodzaje - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 4 = 6

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com