Szafa wnękowa do sypialni – kiedy się sprawdzi?

szafa zabudowana

4.0 Opinie (1)
  • meble do sypialni
  • wyposażenie sypialni
  • szafa do sypialni
szafa zabudowana

Jeżeli szukasz solidnej i wytrzymałej szafy do sypialni, która dodatkowo pomieści wszystkie ubrania oraz tekstylia pościelowe to szafa wnękowa jest idealnym rozwiązaniem.

Szafa wnękowa na wymiar 

Szafy wnękowe są projektowane i robione na wymiar. Dzięki temu, nie dość, że są idealnie wymierzone, to jeszcze pozwalają na zorganizowanie przestrzeni tak, aby cała sypialnia funkcjonowała jak najlepiej. Dodatkowo meble wnękowe nie zabierają dużo miejsca, będąc jednocześnie maksymalnie pojemnymi. 

Czy szafa wnękowa ma jakieś wady? 

Jak każdy mebel szafa wnękowa ma swoje plusy i minusy. Zalety szafy wnękowej są już bardzo dobrze znane, jednak mało się mówi o wadach takiego rozwiązania. Przede wszystkim szafa wnękowa ma charakter stały, jest nieruchoma ze względu na jej konstrukcję, a także sposób montażu. Taki rodzaj szafy jest znacznie  cięższy i masywniejszy niż zwyczajne modele. Dlatego nie jest to dobre rozwiązanie dla osób, które lubią często zmieniać wystrój wnętrz. 

Cena takiego zamówienia również może być tutaj minusem. Szafy robione na wymiar są znacznie droższe od wolnostojących, a dodatkowo ich cena różni się w zależności od województw. Dodatkowo dokładny koszt za taką szafę można poznać dopiero po wykonaniu końcowego projektu.  

Ile kosztuje szafa wnękowa?

Cena za taką szafę jest uzależniona od wymiarów, cen producenta, ilości półek wewnątrz, a także od regionu. Przykładowo duża szafa dwudrzwiowa z płyty, pokryta laminatem w województwie świętokrzyskim kosztuje około 2000 zł, z kolei za podobną szafę w województwie mazowieckim trzeba zapłacić około 2500 zł. 

Kiedy postawić na szafę wnękową?

Szafa wnękowa to dobry pomysł, gdy chcemy mieć wyjątkowy i spersonalizowany mebel w swojej sypialni. Szafa wnękowa jest też rewelacyjnym rozwiązaniem w przypadku małych pokoi, dlatego że wówczas możemy zaprojektować ją tak, aby była maksymalnie pojemna, ale nie zabierała zbyt dużo miejsca.

Opinie o Szafa wnękowa do sypialni – kiedy się sprawdzi? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 29 = 38

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com