Komoda do sypialni drewniana – wady i zalety

drewniana komoda do sypialni

4.0 Opinie (1)
  • meble do sypialni
  • wyposażenie sypialni
  • komoda do sypialni
drewniana komoda do sypialni

Drewniane meble pomimo zmieniających się trendów i upływu lat nadal są uważane za meble luksusowe. Komody wykonane z drewna litego pięknie prezentują się we wnętrzach w stylu skandynawskim, industrialnym, a także nowoczesnym. Czy jednak poza eleganckim wyglądem mają inne zalety? 

Jakie są wady i zalety komód z drewna naturalnego? 

Drewno naturalne to szlachetny, elegancki surowiec wykorzystywany do produkcji komód już od bardzo wielu lat. Meble wykonane z drewna cechują się trwałością, solidnością. Nadają się do surowych nowoczesnych wnętrz, a także do pomieszczeń w nieco cieplejszym klimacie.  

Wadą drewna naturalnego jest jego cena. Komody drewniane są jednymi z najdroższych surowców na rynku meblarskim. Dodatkowo należy pamiętać o konserwacji drewna naturalnego, które trzeba powtarzać co kilka lat. 

Jaki rodzaj drewna na komodę? 

Do produkcji komód wykorzystuje się takie drewna jak: 

  • Drewno sosnowe – jeden z najtańszych gatunków drewna wykorzystywanego do produkcji mebli. Ten surowiec jest łatwy w obróbce, dlatego producenci chętnie po niego sięgają.
  • Drewno jesionowe – często jest wybierane jako alternatywa drewna dębowego. Jesion jest tańszy niż dąb, ale nie znaczy to, że jakościowo jest gorszy. Drewno z jesionu jest elastyczne, przez co również łatwe w obróbce.  
  • Drewno bukowe – jest niezwykle solidne i dobrze znosi duże obciążenia. Meble wykonane z tego materiału są też odporne na zarysowania oraz uszkodzenia mechaniczne. 
  • Modrzew – jest gatunkiem, który ma gęstą strukturę i mało sęków. Jednak pomimo tego ma tendencje do pękania, dlatego nie jest aż tak często wybierany do produkcji mebli, jak drewno bukowe czy sosnowe.
  • Drewno dębowe – kojarzy się z luksusem i elegancją. Wyróżnia się pięknym i szlachetnym wyglądem, dlatego jest droższe niż pozostałe rodzaje. Jest też niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Jego wysoka cena może być też uwarunkowana tym, że przez twardość drewno dębowe jest dosyć trudne w obróbce. 

Opinie o Komoda do sypialni drewniana – wady i zalety - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 24 = 29

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com