Garderoba w sypialni – na co zwrócić uwagę?

Garderoba w sypialni

4.0 Opinie (1)
Garderoba w sypialni

Sypialnia, to nie tylko wygodne łóżko i przyjemna przestrzeń do odpoczynku, to również jedno z najlepszych pomieszczeń do przechowywania. Garderoba w sypialni sprawdzi się zarówno w zorganizowaniu przestrzeni dla ubrań, ale pomieści również bieliznę i inne rzeczy osobiste.

Jak dobrze zaprojektować garderobę w sypialni i na co zwrócić uwagę? Sprawdź!

Garderoba w sypialni - najlepsze pomysły

Garderoba może kojarzyć się z oddzielnym pomieszczeniem wypełnionym półkami, drążkami z wieszakami oraz schowkami w szufladach. Jeśli dysponujemy dużą przestrzenią w domu lub mieszkaniu, to oczywiście możemy zaprojektować garderobę w osobnym pomieszczeniu. Co jednak jeśli chcemy mieć garderobę w sypialni?

Istnieje wiele rozwiązań na połączenie sypialni z garderobą. Oto najlepsze pomysły!

GARDEROBA OTWARTA ZA ŁÓŻKIEM

Odsuwając łóżko od ściany na około 120 centymetrów, zyskamy przestrzeń do zaprojektowania garderoby na tylnej ścianie w sypialni. Jeśli chcemy lekko oddzielić strefę odpoczynku od półek, to dobrym rozwiązaniem będzie postawienie niewielkiej ściany działowej bezpośrednio za łóżkiem. Możemy obić ją miękkimi panelami i stworzyć w ten sposób personalizowany zagłówek naszego łóżka.

GARDEROBA ZAMKNIĘTA - DRZWI PRZESUWNE SZKLANE

Innym pomysłem na ciekawą aranżację sypialni z garderobą jest zabudowa półek, drążków i szuflad drzwiami przesuwnymi. Dzięki temu rozwiązaniu zyskamy garderobę, która wyglądem przypomina szafę. Jeśli chcemy nadać naszemu wnętrzu wyjątkowego charakteru i optycznie powiększyć sypialnię, to wstawmy szklane drzwi przesuwne. Wnętrze garderoby można oświetlić taśmą LED - w ten sposób będziemy mogli włączyć klimatyczne światło, które zastąpi lampkę nocną.

SZAFA WNĘKOWA

Naszą sypialnię możemy wyposażyć również w garderobę wnękową. Będzie to duża szafa, na przykład zabudowana i zaprojektowana na wymiar, z drzwiami przesuwnymi lub tradycyjnymi otwieranymi do zewnątrz. Jeśli nasza sypialnia zaprojektowana jest w taki sposób, że posiada wnękę, to właśnie szafa wnękowa będzie najlepszym rozwiązaniem.

Niewielka szafa czy garderoba - co lepiej sprawdzi się w małej sypialni?

Mała sypialnia to przede wszystkim miejsce, które ma służyć regeneracji i odpoczynkowi. Dlatego, w pierwszej kolejności, powinniśmy zadbać o wygodne łóżko, które znacząco wpłynie na pozostałą przestrzeń do zagospodarowania.

W małej sypialni sprawdzi się najlepiej:

  • niewielka szafa z drzwiami przesuwnymi,
  • garderoba na kółkach, którą możemy przysłonić parawanem,
  • garderoba otwarta, na jednej ze ścian bocznych.

To, czy zdecydujemy się na tradycyjną szafę, czy otwartą garderobę zależeć będzie przede wszystkim od ilości posiadanych ubrań oraz od naszego gustu.

Garderoba otwarta - czym jest?

Otwarta garderoba nie posiada drzwi, dzięki czemu może być zaprojektowana nawet w niewielkiej wnęce. Posiada ona półki oraz drążki do wieszaków, a niektóre garderoby otwarte są dodatkowo wyposażone w szuflady. Otwarta garderoba z szufladami ułatwi przechowywanie bielizny i rzeczy osobistych.

Garderoba otwarta wygląda bardzo elegancko, jednak ubrania, które w niej trzymamy, muszą być dokładnie poukładane i rozwieszone. Tylko wtedy nasza garderoba otwarta będzie ozdobą sypialni.

Garderoba w sypialni - najważniejsze zasady

Nieważne czy w sypialni zamontujemy garderobę otwartą, zamkniętą czy ustawimy szafę tradycyjną. Najważniejsze jest to, aby:

  • mieściły się w niej nasze ubrania,
  • nie przeszkadzała w poruszaniu się po sypialni,
  • była funkcjonalna,
  • pasowała do charakteru i stylu pomieszczenia.

Opinie o Garderoba w sypialni – na co zwrócić uwagę? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

6 + = 7

Podobne

Źródła

Zdjęcie - shutterstock.com, autor Pixel-Shot