Witryna wisząca a wolnostojąca

Witryna wisząca a wolnostojąca

4.0 Opinie (1)
  • meble do salonu
  • witryna
Witryna wisząca a wolnostojąca

Mebel dekoracją salonu? Tak, witryna wisząca lub wolnostojąca to idealny dodatek we wnętrzu, dobrze dobrany będzie ozdobą sam w sobie.

Bez względu na to, czy witryna będzie nam służyła do przechowywania książek, zastawy lub bibelotów, może być najbardziej efektownym meblem w salonie. Wybór na rynku jest bardzo duży, ale dwa rodzaje witryn są szczególnie wyjątkowe.

Witryna wisząca

Jeśli zdecydujemy się na taki model, mamy możliwość połączenia witryny z innym meblem, np. z komodą i stworzenia ciekawej aranżacji. To dobre rozwiązanie jeżeli w salonie jest też jadalnia i potrzebne jest miejsce do przechowywania porcelany lub kieliszków. Powieszenie dwóch mniejszych witryn nad szafką RTV również da dobry efekt, można w nich trzymać zdjęcia, pamiątki rodzinne, dekoracje.

Większe witryny wiszące mają taką zaletę, że dobrze pasują nawet do niewielkich salonów, wydają się delikatniejsze niż meble stojące na podłodze, a wybierając jasne kolory dodatkowo optycznie zmniejszymy ich gabaryt. Szklane półki i oświetlenie sprawią wrażenie lekkości i rozjaśnią wnętrze, przy okazji podkreślają przedmioty wewnątrz witryny.

Witryna wolnostojąca

Kiedy w salonie jest dość miejsca, żeby znalazła się tam witryna wolnostojąca, to będzie równie ciekawy wybór. Warto wtedy zdecydować się na mebel z przeszkleniami z trzech stron, szklanymi półkami oraz oświetleniem ledowym. Taka witryna nawet jeśli byłaby pusta wyglądałaby elegancko, ale pięknie będą się w niej prezentowały puchary sportowe, porcelana, szkło, kryształy, pamiątki rodzinne oraz przedmioty kolekcjonerskie.

Witryna wolnostojąca kojarzy się z muzeami czy wystawami, dlatego dobrze, żeby stała w centralnym miejscu salonu i była wystawiona na widok gości. Korzystnie jeśli nie będzie wypełniona po brzegi, w tym przypadku wskazany jest umiar i każdy przedmiot będzie lepiej widoczny z różnych stron. Można taki mebel ustawić też przy stole i trzymać tam zastawę, która będzie piękną ozdobą i zawsze wygodnie pod ręką.

Oba rodzaje witryn oferowane są w wielu kolorach, formach czy stylach. Do wyboru są drewniane, z płyty meblarskiej, metalowe czy plastikowe, mniejsze lub większe. Bez problemu znajdziemy idealny mebel do każdego wnętrza. Najważniejsze jest to, co będziemy w tej witrynie przechowywać i jaki efekt chcemy osiągnąć. Jeżeli zależy nam na wyeksponowaniu przedmiotów w witrynie, lepiej wybrać prosty w formie mebel, który nie będzie odciągał uwagi. Natomiast jeśli zdecydujemy się na ozdobną, mocną formę lub kolor, to sama witryna będzie już dekoracją wnętrza.

Witryna wisząca lub wolnostojąca idealnie sprawdzi się w innych pomieszczeniach. Mała wisząca lub stojąca witryna może być dobrym elementem wyposażenia w łazience, przedpokoju, czy kuchni, w której można trzymać różne przydatne rzeczy. Nawet w sypialni czy pokoju dziecka można wyeksponować pamiątki, puchary, zdjęcia lub dekoracje.

Ceny witryn

Do wyboru mamy witryny gotowe lub na zamówienie. Producenci oferują produkty różnorodne pod względem formy i materiałów. Ceny witryn zaczynają się od około 200 zł, a sięgają nawet 10 tysięcy. Warto też szukać promocji i porównywać modele w różnych sklepach.

Opinie o Witryna wisząca a wolnostojąca - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 33 = 40

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com