Łazienka z drewnem – pomysły

Łazienka z drewnem - pomysły

4.0 Opinie (1)
  • wyposażenie łazienki
  • łazienka
Łazienka z drewnem - pomysły

Łazienka może być nie tylko funkcjonalnym pomieszczeniem, ale również miejscem relaksu o charakterze domowego SPA. Naturalnym materiałem, który ociepla wnętrza i nadaje im przyjemnego charakteru, jest oczywiście drewno. 

Czy drewno sprawdzi się w łazience? I z czym łączyć drewno, aby uzyskać najlepszy efekt? Sprawdź!

Jakie drewno sprawdzi się w łazience?

Najlepszym rodzajem drewna do pomieszczeń takich jak łazienka, jest drewno twarde, takie, które, po odpowiednim zaimpregnowaniu, będzie odporne na dużą wilgoć. Do produkcji drewnianych mebli, paneli podłogowych czy dodatków łazienkowych wykorzystuje się najczęściej drewno egzotyczne. Jego cena, sprawia jednak, że meble oraz inne elementy drewniane są dużo droższe, niż te wykonane z rodzimych gatunków drzew. 

Jeśli zależy nam na dobrej jakości, przy niższej cenie, możemy wstawić do łazienki szafki, panele czy okładziny ścienne wykonane z polskich drzew. Modrzew, buk czy dąb - to właśnie drewno powstałe z tych drzew, może ozdabiać naszą łazienkę.

Drewniana podłoga - łazienka w stylu boho

Drewno jest materiałem naturalnym i bardzo przyjemnym w dotyku. Podłogi drewniane nadają całemu wnętrzu uroku, ocieplają przestrzeń, a chodzenie po nich na boso, może działać relaksacyjnie i uspokajająco. Te zalety drewnianych paneli podłogowych sprawiają, że będzie to wybór idealny, dla osób, które chcą urządzić łazienkę w stylu boho lub rustykalnym. Wystarczy dokupić dodatki we wzory ludowe lub etniczne, powiesić ręczniki z naturalnych materiałów, a na podłodze położyć przyjemny ekologiczny chodnik łazienkowy, aby cieszyć się jasnym i wyjątkowym wnętrzem łazienkowym.

Drewniana podłoga ma jednak jedną wadę - powinna być przecierana za każdym razem, kiedy ma kontakt z wodą. Oczywiście kluczowe jest nie tylko regularne osuszanie tej powierzchni, ale przede wszystkim odpowiednie impregnowanie drewna podłogowego. Takie zabiegi sprawią, że drewniana podłoga w łazience będzie z nami przez długie lata.

Drewniane okładziny ścienne w białej łazience

Łazienka bez okna i dostępu do naturalnego światła, również może być bardzo jasnym i rozświetlonym pomieszczeniem. Dobrym pomysłem na aranżację takiej łazienki jest połączenie bieli i jasnego drewna. Co dzięki temu zyskamy? 

Biel nada łazience lekkości i będzie odbijała światło żarówek, drewno natomiast ociepli wnętrze, a nasza łazienka będzie bardzo przytulna. Aby uzyskać taki efekt, można:

  • pomalować ściany na biało, a do łazienki wstawić meble drewniane,
  • ściany wyłożyć drewnianą okładziną ścienną, podłogi wyłożyć białymi płytkami, a do środka wstawić białe lub szare meble łazienkowe,
  • zamontować drewnianą okładzinę ścienną tylko na jednej ze ścian, a pozostałe można pomalować na biało lub wyłożyć białymi lub szarymi płytkami.

Drewniane meble w łazience industrialnej

Meble drewniane w piękny sposób podkreślają surowe wnętrza. Będą pasowały one do łazienki wykończonej kolorem czarnym lub takiej, w której dominuje beton. Styl industrialny może łączyć w sobie surową strukturę z przyjemnymi i naturalnymi dodatkami. Łazienka, w której drewniane meble będą kontrastowały z czernią lub odcieniami szarości, będzie bardzo elegancka i niepowtarzalna.

Jak zabezpieczyć drewno w łazience?

Decyzja o tym, czy chcemy wykorzystać drewniane panele, meble czy dodatki w łazience, musi być bardzo dobrze przemyślana, ponieważ materiał ten jest bardzo wymagający. W pierwszej kolejności musimy zadbać o dobrą wentylację w łazience, tylko to uchroni drewno przed nadmierną wilgocią. Innymi ważnymi kwestiami są: odpowiednie impregnowanie drewna przed zamontowaniem w łazience oraz regularne pielęgnowanie drewna łazienkowego.

Opinie o Łazienka z drewnem – pomysły - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 5 = 5

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com