Półka do salonu wisząca czy wolnostojąca – co wybrać?

półka salonowa

4.0 Opinie (1)
  • meble do salonu
  • salon
  • półka
półka salonowa

Stając przed takim wyborem trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim wielkość salonu. W dużych pomieszczeniach sprawdzą się zarówno półki wiszące, jak i wolnostojące. W małych wnętrzach lepiej postawić na lekkie półki wiszące, optycznie wyglądają na mniejsze i delikatniejsze.

Półka wolnostojąca do salonu

Wolnostojąca półka do salonu lepiej się sprawdzi na ciężkie przedmioty takie jak książki. W bardzo dużych wnętrzach możemy się zdecydować na bardzo duży mebel lub kilka półek wolnostojących ustawionych obok siebie, tworzących biblioteczkę. Do małych salonów półki wolnostojące powinny być jasne, ażurowe i mniejszych rozmiarów, żeby nie zmniejszyły przestrzeni.

W ofercie wielu sklepów są półki wolnostojące klasyczne, nowoczesne, designerskie czy industrialne. Ciekawym rozwiązaniem jest łączenie różnych materiałów: litego drewna z metalem lub metalu ze szklanymi półkami. Jeśli zależy nam wyjątkowym meblu, warto rozważyć półkę wolnostojącą okrągłą lub w kształcie łódki.

Półka wisząca do salonu

Wisząca półka zawsze będzie wyglądała lżej i delikatniej niż stojący na podłodze mebel. Dlatego świetnie się sprawdzą w małych salonach, ale również we wnętrzach nowoczesnych czy industrialnych. Jeśli zdecydujemy się na jasny lub ażurowy model na pewno nie przytłoczy nawet bardzo małego salonu.

Do wyboru mamy bardzo dużo wariantów. Półki mogą być na wspornikach, z ukrytymi kołkami do montażu lub coraz modniejsze półki wiszące na linach, skórzanych paskach, czy metalowych opaskach. Również półki wiszące o nietypowych kształtach będą ciekawym rozwiązaniem w salonie. Możemy zestawić kilka półek wiszących w oryginalną kompozycję.

Z jakich materiałów są produkowane półki wiszące lub wolnostojące?

Oba warianty półek możemy kupić z następujących materiałów:

  • drewniane
  • z płyty meblarskiej
  • metalowe
  • szklane

Ceny półek wiszących i wolnostojących

Najtańsze półki wiszące kupimy już od ok. 17 złotych, najdroższe mogą kosztować w granicach 1800 zł. Natomiast półki wolnostojące są droższe. Ceny zaczynają się od ponad 30 zł, a sięgać mogą ponad 5 tysięcy złotych.

Opinie o Półka do salonu wisząca czy wolnostojąca – co wybrać? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 2 = 6

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com