Meblościanka do salonu – dlaczego warto? Sprawdź!

Meblościanka

4.0 Opinie (1)
  • meble do salonu
  • salon
  • meblościanka
Meblościanka

Systemy meblościanek ułatwiają aranżację wnętrza. Producenci oferują różnorodne zestawy, które można dobierać według indywidualnych potrzeb, a ich modułowość pozwala na późniejsze wprowadzanie zmian lub powiększanie zestawu o nowe elementy. Meblościanki ponownie są w modzie.

Salon jest jednym z ważniejszych pomieszczeń w domu, to tu zapraszamy gości i spędzamy sporo czasu z rodziną, dlatego tak istotne jest, aby było to pomieszczenie wygodne, funkcjonalne, ale i piękne. Tu z pomocą przychodzą oferty meblościanek. Lekkie, nowoczesne, na wysoki połysk, z oświetleniem LED - taki wybór sprawi, że meble będą ozdobą wnętrza, dodadzą mu lekkości, eleganji i spełnią funkcję przechowywania. Jednak dla osób ceniących klasykę również znajdzie się coś odpowiedniego.

Meblościanka – dla każdego coś innego

Jeśli mamy mały salon, to właśnie wybór odpowiednich mebli pomoże nie zagracić przestrzeni, a wręcz ją powiększyć i ozdobić. Wybierając meblościankę białą, lakierowaną na wysoki połysk, z przeszklonymi i oświetlonymi półkami, która jest podwieszana, sprawimy, że nasz pokój będzie wydawał się większy, jaśniejszy i będzie w nim miejsce na wszystkie rzeczy, jakie muszą się tam zmieścić. Podobnie, kiedy chcemy mieć nowoczesne wnętrze, można użyć połączenia czarno-białych mebli albo z betonowym dekorem, metalem lub szkłem. Przy większych pomieszczeniach można użyć większej ilości elementów bądź zdecydować się na meblościankę jednobryłową.

Dla osób ceniących klasyczny wystrój producenci oferują równie dużo modeli, które opierają się w głównej mierze na drewnianych lub drewnopodobnych materiałach, w połączeniu ze zdobieniami, cokołami, przeszklonymi witrynami i szafkami, tworzą charakterystyczne w swoim stylu meble. Te mogą bardziej przypominać dawne systemy z PRL-u, ale znajdziemy też bardziej nowoczesne i zwarte bryły. W tym stylu też można wybierać miedzy meblami modułowymi, jak i zintegrowanymi. Klasyczne meblościanki lepiej sprawdzają się w dużych i jasnych pomieszczeniach, gdzie można je odpowiednio wyeksponować.

Gotowe systemy ułatwiają wybór odpowiedniego zestawu, a pracownicy firm meblowych pomogą niezdecydowanym w wyborze odpowiedniego mebla, w internecie także roi się od porad oraz opinii klientów na temat intersujących nas zestawów. Trzeba też się zastanowić, jak poprzednie umeblowanie salonu się sprawdzało, czy było wystarczająco miejsca na książki i inne bibeloty.

Meblościanka modułowa – nigdy się nie znudzi!

W przypadku, gdy lubimy często zmieniać aranżację w mieszkaniu to meble modułowe będą najlepszym rozwiązaniem -można wybrać kilka elementów, które pozwolą nam na kreatywność. Jeśli znudzi się pierwsze ich ustawienie, mamy możliwość dowolnego zmieniania ich ułożenia, a z czasem dokupienia innych elementów, gdy braknie miejsca do przechowywania. Dla bardziej odważnych jest możliwość łączenia modułów z różnych serii czy producentów. Proste formy, połączenie materiałów, które do siebie pasują gwarantują, że można dopasować do siebie różne meble i stworzyć ciekawą aranżację, a przede wszystkim indywidualne wnętrze. Innym rozwiązaniem jest pozostawienie części elementów z posiadanej już meblościanki i dokupienie nowych. Wybór na rynku jest tak duży, że można zaryzykować i pobawić się wnętrzem.

Ceny meblościanek

Ceny meblościanek zaczynają się od około 350 zł, ale mogą sięgać kilku tysięcy. Droższe zestawy kupimy do 4000 zł. Stylizowane na retro mogą kosztować 7 tysięcy i więcej. Na cenę wpływ ma materiał, z jakiego wykonane są meble. dlatego warto szukać przecen i promocji.

Opinie o Meblościanka do salonu – dlaczego warto? Sprawdź! - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

58 − 48 =

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com