Meble ze sklejki – czy to dobry pomysł?

meble-ze-sklejki

4.0 Opinie (1)
  • meble do salonu
  • salon
  • sklejka
  • meble ze sklejki
meble-ze-sklejki

Meble ze sklejki wciąż wielu osobom kojarzą się ze słabą jakością i tandetnym wyglądem. Jednak to, co kiedyś je charakteryzowało, nie ma nic wspólnego z tym, co dziś możemy kupić w sklepach. 

Co to jest sklejka?

Należy zacząć od tego, czym właściwie jest sklejka. To materiał kompozytowy, który składa się z kilku cienkich warstw drewna połączonych klejem lub żywicą. Sklejka jest tworzywem o niejednolitej strukturze. Dopiero po długotrwałej i wieloetapowej obróbce staje się materiałem o gładkiej powierzchni. 

Dlaczego warto kupić meble ze sklejki? 

Przede wszystkim sklejka, dzięki klejom, żywicy, wieloetapowej obróbce i impregnacji jest materiałem niezwykle trwałym, a także odpornym na zarysowania. Ponadto sklejka sama w sobie jest materiałem bardzo plastycznym (dopiero po obróbce staje się twarda), przez co często jest wykorzystywana do produkcji mebli o nietypowym kształcie. 

Ponadto sklejka może imitować wiele rodzajów drewna. Ostatnio bardzo popularne są meble ze sklejki przypominające drewno brzozowe. Jasnobeżowy kolor tego rodzaju sklejki doskonale odnajduje się we wnętrzach nowoczesnych, a także skandynawskich. Ponadto taki wariant kolorystyczny świetnie pasuje do pokoju dziecięcego. 

Jakie meble ze sklejki kupić? 

W nowoczesnym salonie meble ze sklejki pięknie wkomponują się w minimalistyczny styl. Ponadto sklejka doskonale nadaje się również do wnętrz boho. Ten rodzaj materiału bardzo często jest wykorzystywany do produkcji regałów, komód, półek oraz stolików. Ponieważ są to meble szczególnie narażone na intensywne użytkowanie, producenci stawiają na solidne i trwałe materiały, a takim właśnie jest sklejka. 

Opinie o Meble ze sklejki – czy to dobry pomysł? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 61 = 63

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com