Meble ogrodowe wiklinowe lub rattanowe – czy się sprawdzą?

meble rattanowe

4.0 Opinie (1)
 • ogród
 • meble ogrodowe
meble rattanowe

Coraz więcej mówi się o ekologii przy aranżacji przestrzeni, szczególnie tej na zewnątrz budynków, jak: ogródów, tarasów, czy balkonów. Idealnym uzupełnieniem pięknej zieleni wokół domu są meble ogrodowe z naturalnych materiałów, dlatego świetnym wyborem będą modele z wikliny lub rattanu.

Meble ogrodowe z wikliny i rattanu – eleganckie i ekologiczne

Wiklina i rattan to materiały, z których produkowane są meble ogrodowe o lekkiej konstrukcji i ciekawych formach. Dzięki temu, że materiały są bardzo plastyczne, można uzyskać fantazyjne kształty mebli. Nie tylko są lekkie w sensie fizycznym i będzie nam łatwo je przenosić w różne miejsca, ale również dzięki swojej konstrukcji dają wrażenie lekkości. Meble z wikliny i rattanu mogą być w naturalnych ich odcieniach lub bejcowane czy malowane. Znajdziemy też modele, w których wykorzystane są też inne materiały, takie jak: metal, drewno egzotyczne czy szkło.

Wybór takich mebli jest bardzo duży, wiec na pewno znajdziemy odpowiednie do konkretnej przestrzeni. Są uniwersalne i mogą pasować do aranżacji klasycznych, rustykalnych, ale także nowoczesnych. Możemy samodzielnie dobierać różne elementy, żeby stworzyć odpowiednią kompozycję lub wybrać zestawy czy elementy z jednej serii. Producenci oferują meble typowo wypoczynkowe: sofy, leżaki czy ławy lub modele, przy których usiądziemy do posiłku, w skład których wchodzi stół i krzesła. Dopełnieniem mebli z wikliny i rattanu są poduszki oraz pledy, którymi można dodatkowo podkręcić ich wygląd.

Meble ogrodowe z naturalnych materiałów należy regularnie czyścić, wystarczy przemyć je wodą z octem lub delikatnym środkiem czyszczącym, a przed i po sezonie zabezpieczyć oraz odświeżyć woskiem, lakierem lub bejcą. Sposób ich konserwacji zależny jest od materiału, inaczej postępujemy z rattanem, a inaczej z wikliną oraz od tego, czym pierwotnie meble były pokryte. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji będziemy się cieszyć nimi przez długie lata.

Meble ogrodowe z wikliny i rattanu – zalety i wady

Jako zalety mebli ogrodowych z wikliny lub rattanu możemy wymienić:

 • lekkość i wygodę
 • duży wybór ciekawych form
 • naturalność i elegancję
 • uniwersalność – pasują do wszystkich stylów
 • można je łatwo odnowić

Wśród wad można wymienić:

 • niską odporność na wilgoć (rattan ma lepsze parametry niż wiklina)
 • należy je regularnie pielęgnować i konserwować
 • w sezonie zimowym przechowywać w suchym i ciepłym miejscu
 • wysoka cena (wiklinowe meble są tańsze niż rattanowe)

Ceny mebli ogrodowych z wikliny i rattanu

Najtańszy taboret wiklinowy do ogrodu kupimy już za ok. 70 złotych. Najdroższe zestawy z rattanu mogą kosztować w granicach 10000 złotych. Można kupować meble poza sezonem w promocyjnych cenach lub szukać wyprzedaży, co pozwoli kupić dobre meble w atrakcyjnych cenach.

Opinie o Meble ogrodowe wiklinowe lub rattanowe – czy się sprawdzą? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

52 + = 56

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock,com