Meble z płyty wiórowej – czy to dobry pomysł?

Meble-z-plyty-wiorowej

4.0 Opinie (1)
  • meble do salonu
  • salon
  • płyta wiórowa
  • meble z płyty wiórowej
Meble-z-plyty-wiorowej

Płyty wiórowe to jedne z najchętniej wykorzystywanych materiałów do produkcji mebli. Popularność zawdzięczają niskiej cenie, łatwej produkcji oraz właściwościom. Czy meble z płyt wiórowych są dobrej jakości? Jakie meble z płyt wiórowych kupić? 

Wady i zalety płyt wiórowych

Jedną z największych zalet płyt wiórowych jest to, że do ich produkcji używane są stare meble oddane do recyklingu oraz odpady z różnego rodzaju drewna, także tego niskowartościowego. Takie podejście do produkowania mebli jest ekologiczne i wykorzystuje wszystkie dostępne surowce, dzięki czemu nic się nie marnuje. Produkując meble z tego rodzaju materiałów, można wytworzyć dowolnej grubości i długości płyty, co zdecydowanie ułatwia pracę nad tworzeniem mebla. Płyty wiórowe są również stosunkowo lekkie. Jednak ich największą zaletą jest niska cena. 

Do wad płyt wiórowych należy zaliczyć to, że ich żywotność jest niższa niż drewna litego. Ponadto należy uważać na to, aby meble z płyt wiórowych nie miały zbyt duże styczności z wilgocią, bo to może spowodować uwolnienie szkodliwych dla zdrowia substancji, które zostały użyte podczas spajania materiału. 

Jakie meble z płyt wiórowych warto kupić? 

Ze względu na bezpieczeństwo nie zaleca się kupowania szafek łazienkowych z płyt wiórowych. Natomiast szafy do sypialni czy komody do salonu nie stanowią zagrożenia dla naszego zdrowia, ponieważ tam zazwyczaj jest suche powietrze, a meble nie mają styczności z wodą.

Opinie o Meble z płyty wiórowej – czy to dobry pomysł? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

1 + 3 =

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com