Ława do salonu – czy warto mieć?

ława do salonu

4.0 Opinie (1)
  • meble do salonu
  • salon
  • ława do salonu
ława do salonu

Urządzając salon, zazwyczaj w pierwszej kolejności wybieramy komody, szafki oraz kanapę, a dopiero potem dobieramy dodatki do tych mebli. Ława to ten element salonu, który sprawa, że wystrój wnętrza wygląda na spójny i kompletny. Z jakich innych powodów warto mieć ławę w pokoju dziennym? 

Jakie są zalety ławy w salonie? 

W ławach najlepsze jest to, że w przeciwieństwie do stołów czy stolików kawowych są one niskie, czyli dopasowane do wysokości sof i narożników. Dzięki temu bez problemu możemy sięgnąć po kawę siedząc na kanapie. 

W ławach fajne jest też to, że mogą dobrze wyglądać samodzielnie, a nie tylko z kanapą. Wiele osób korzysta z ławy siedząc na podłodze na mięciutkim dywanie lub poduszkach. Takie rozwiązanie jest szczególnie wygodne podczas różnych gier i zabaw z rodziną czy przyjaciółmi.  

Ława w salonie – rodzaje 

Klasyczny podział ław uwzględnia rozróżnienie ze względu na materiał wykonania, jednak ławy można rozróżnić również ze względu na design. Rynek meblarski oferuje nieograniczoną ilość przeróżnych modeli. Klasycznym modelem jest ława dwupoziomowa, co oznacza, że pod głównym blatem znajduje się jeszcze jedna nieco mniejsza deska. Taką klasyczną ławę możemy dostać w bardziej nowoczesnych odsłonach, czyli np. ława ze szklanym blatem, metalowymi nogami, czy w asymetrycznym kształcie. 

Innym ciekawym rozwiązaniem są ławy z płyty akrylowej. Mogą mieć różne kształty figur geometrycznych. Najczęściej występują w kolorze białym i czarnym. Taki mebel charakteryzuje się wysokim połyskiem. Dodatkowo taka ława nie posiada klasycznych widocznych nóg, a opiera się na jednej małowidocznej nodze, która jest zamontowana od spodu na środku blatu. Dzięki temu zabiegowi mamy wrażenie jakby ława wisiała nad podłogą.   

W wielu sklepach można spotkać się również z ławami wyposażonymi w półki lub szuflady. To bardzo praktyczne rozwiązanie. Na takim meblu możemy trzymać nasze ulubione czasopisma oraz książki, a także płyty i sprzęty elektroniczne. Oryginalnym rozwiązaniem są również ławy imitujące kamień. Takie modele również występują w wersji z szufladą. 

Dlaczego warto mieć ławę w salonie 

Ława w salonie to praktyczny mebel, przy którym możemy spędzać czas czytając ulubioną powieść czy pijąc herbatę z przyjaciółką. Dodatkowo ława może stanowić osobny mebel, nie musi koniecznie stać przy kanapie. Zarówno w zestawieniu z narożnikiem, jak i solo, będzie się prezentować znakomicie. 

Opinie o Ława do salonu – czy warto mieć? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

14 + = 20

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com