Jaki fotel do salonu wybrać?

fotel do salonu

4.0 Opinie (1)
  • meble do salonu
  • salon
  • fotele wypoczynkowe
fotel do salonu

Fotel do salonu musi być przede wszystkim wygodny, ale powinien też pasować do wystroju pokoju. Aby wybrać odpowiedni model, warto zapoznać się z dostępnymi opcjami w sklepach stacjonarnych oraz online. 

Rodzaje foteli do salonu 

Najpopularniejsze modele foteli do salonu to: 

  • fotel uszak 
  • fotel pikowany 
  • fotel bujany 
  • fotel rozkładany 
  • fotel wiszący 

Fotel uszak to niezwykle wygodny mebel. Charakteryzuje go wysokie oparcie oraz oparcie na ręce często nazywane uszami. Ten fotel został stworzony do relaksu, rewelacyjnie nadaje się do oglądania telewizji czy czytania książki. 

Fotele pikowane w sklepach możemy znaleźć w wielu wersjach, zarówno z wysokim oparciem, jak i niskim. Pikowane jest zazwyczaj jedynie oparcie, choć można znaleźć również całe pikowane fotele. Choć może się wydawać, że pikowany materiał nie będzie wygodny, to wszystko tak naprawdę zależy od modelu. Najlepiej przed zakupem osobiście przetestować kilka foteli i wybrać najwygodniejszy. 

Fotele bujane obecnie mocno ewoluowały. Ich wygląd i konstrukcja mocno różnią się od tego, co pamiętamy z naszego dzieciństwa. Obecnie takie fotele nie mają już drewnianej konstrukcji. Siedzenie w nowoczesnych fotelach bujanych składa się wyłącznie z materiału, a drewna używa się wyłącznie do produkcji nóg takiego fotela. 

Fotele rozkładane to bardzo wygodne i praktyczne siedzenia. Po rozłożeniu takiego fotela możemy wygodnie się ułożyć w pozycji półsiedzącej i wyciągnąć nogi. To fantastyczny mebel na wieczorny relaks przy filmie lub ulubionej lekturze. 

Fotel wiszący kojarzy się głównie z balkonem lub tarasem, jednak taki mebel z powodzeniem można mieć również w salonie. Istnieją dwa rodzaje foteli wiszących. Pierwsze to fotele montowane na suficie, a drugie są oparte na specjalnej stopce, która podtrzymuje cały system. 

Który fotel najlepszy? 

Tak naprawdę nie da się obiektywnie określić, który z rodzajów foteli jest najlepszy. Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji. Najlepszym sposobem, aby wybrać fotel, który będzie dla nas najwygodniejszy to przetestowanie tych modeli. Wiele sklepów internetowych pozwala na zwrot foteli do 14 dni po odebraniu mebla. Dlatego warto zamówić parę modeli i zostawić ten, który sprawdzi się najlepiej. 

Opinie o Jaki fotel do salonu wybrać? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

22 − = 13

Podobne

Źródła

zdjęcie - shuuterstock.com