Fotel bujany do salonu – wady i zalety

fotel bujany

4.0 Opinie (1)
  • meble do salonu
  • salon
  • fotele wypoczynkowe
fotel bujany

Kiedyś fotele bujane cieszyły się ogromną popularnością. Chyba każdy z nas pamięta taki fotel u swoich dziadków. Pomimo upływu lat nadal są na rynku, choć już nie tak popularne, a do tego zostały mocno zmodyfikowane pod względem stylistyki. 

Fotel bujany – jakie ma plusy i minusy?

Fotele bujane to rewelacyjny pomysł na relaks. Ponieważ zostały zaprojektowane tak, aby dać ulgę zmęczonemu kręgosłupowi i stawom, to wieczorny odpoczynek na takim fotelu po całym dniu pracy oraz domowych obowiązków będzie ogromną ulgą. Dodatkowo delikatne bujanie koi nerwy i uspakaja. Minusem foteli bujanych może być ich rozmiar. Ponieważ ich konstrukcja musi być solidna i stabilna to zazwyczaj zajmują sporo miejsca. 

Fotel bujany a wystrój salonu 

Dawniej wszystkie fotele bujane wyglądały podobnie. Produkowano je z drewna lub z wikliny i czasami w zestawie dołączone były poduszki. Dzisiaj fotele bujane wyglądają zupełnie inaczej. W sklepach znajdziemy modele w całości pokryte miękkim materiałem z mikrofibry, pluszu lub tkaniną membranową. To nie są już te same twarde fotele, które pamiętamy z dzieciństwa. 

Duży wybór materiałów obiciowych umożliwia znalezienie idealnego fotela bujanego do każdego wystroju wnętrz. Dodatkowo nowoczesne fotele bujane występują w wielu wersjach kolorystycznych. W sklepach znajdziemy zarówno stonowane modele, jak i nieco odważniejsze intensywne barwy. 

Ile kosztują fotele bujane? 

Ceny foteli bujanych są dość zróżnicowane i nie podlegają ścisłym kryteriom cenowym. Zazwyczaj cenę ustala producent i u jednego kupimy dobry fotel już za niecałe 1000 zł, a u drugiego producenta podobny fotel może kosztować ponad 2000.  

Opinie o Fotel bujany do salonu – wady i zalety - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

17 + = 22

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com