Meble z palet na taras – sprawdź, co musisz wiedzieć

meble z palet na taras

4.0 Opinie (1)
  • meble z palet
  • ogród
  • taras
  • balkon
meble z palet na taras

Główną zaletą mebli z palet jest to, że są eko – ekologiczne i ekonomiczne. Możemy mieć oryginalne meble za niewielką sumę, a przy okazji wykorzystać powtórnie palety. Jeśli nie czujemy się na siłach, żeby samemu je zrobić, na rynku jest duży wybór już gotowych mebli z palet.

Jak samodzielnie zrobić meble z palet na taras?

Na początek musimy zdobyć materiały, palety można kupić lub dostać za darmo. Wystarczy dobrze poszukać i tanio będziemy mieć podstawę mebli. Najpopularniejsze są europalety. Ważne, żeby były w dobrym stanie, wtedy ich obróbka będzie prostsza. W zależności od stopnia, w jakim potrafimy majsterkować, możemy zrobić mniej skomplikowane meble lub te wymagające większych umiejętności. W internecie znajdziemy wiele pomysłów i projektów, łącznie z filmikami, jak dokładnie zrobić dany mebel. Będą potrzebne również narzędzia (wkrętarka i szlifierka, pędzle, wałki, śruby), farby (impregnaty, podkłady, czy lakierobejce) i inne elementy do wykończenia mebli – do każdego mebla potrzebne będą inne rzeczy.

W zależności od tego, jaki projekt wybierzemy, możemy meble zachować w naturalnym wyglądzie drewna lub pomalować na jeden lub wiele kolorów. Z racji, że jest to lite drewno, meble z palet są ciężkie, więc warto zrobić je na kółkach, łatwiej będzie nimi manewrować. Na krzesła i sofy dobrze dokupić lub uszyć poduszki i siedziska, będzie ładnie i wygodnie. Na stoły lub ławy można położyć szkło hartowane, pleksi lub blat ze sklejki lub innego materiału. Od nas zależy, jak będzie wyglądał gotowy mebel, więc można się zabawić i spełnić swoje marzenia – kupione meble nie dają nam takiej swobody.

Gotowe meble z palet na taras – duży wybór i inspiracje

Jeżeli nie mamy umiejętności, bądź czasu, żeby samemu zrobić takie meble, można kupić gotowe. Do wyboru jest wiele ciekawych mebli z palet, jak na przykład:

  • stoliki i ławy
  • krzesła i sofy
  • pufy i leżaki
  • półki i szafki

Ceny mebli z palet

Zdecydowanie tańsze będzie przygotowanie własnych mebli, koszt może wynieść w granicach 100 - 200 zł. Wszystko zależy jakie materiały i za ile kupimy oraz jak duży mebel robimy. Oczywiście mogą być też droższe meble, jeśli wykorzystamy droższe materiały.

Gotowe meble z palet kupimy od ok. 280 zł za najtańszy puf, ale już za komplet mebli zapłacimy nawet ponad 5 tysięcy. Cena zależy od wykończenia i rodzaju mebla. Jeśli chcemy kupić meble z palet porównujmy różne oferty i możemy trafić na promocje, dzięki czemu kupimy taniej interesujący nas mebel.

Opinie o Meble z palet na taras – sprawdź, co musisz wiedzieć - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

25 − 24 =

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com