Blat kuchenny ze stali – czy warto kupić?

blat kuchenny ze stali

0.0 Opinie (0)
  • meble kuchenne
  • blat kuchenny
  • blat kuchenny ze stali
blat kuchenny ze stali

Stal nierdzewna jest bardzo popularna w produkcji wyposażenia kuchennego. Robi się z niej zlewozmywaki oraz baterie kuchenne. Jednak stalowe blaty kuchenne nie są aż tak popularne w polskich domach, jak te konglomeratowe czy laminowane. Przekonaj się, czy tego rodzaju blaty kuchenne są warte zainteresowania. Jakie mają wady i zalety oraz ile kosztują? 

Blat kuchenny ze stali – wady i zalety

Do niepodważalnych zalet takiego mebla zaliczają się odporność na bardzo wysokie temperatury oraz na wilgoć. Ten materiał jest bardzo twardy i wytrzymały na odgniecenia. Wbrew przekonaniom wielu konsumentów, taki blat nie musi wyglądać chłodno i nieciekawie. Na rynku są dostępne blaty kuchenne stalowe w pięknych miedzianych, a także szarociemnych odcieniach. Ponadto taki blat może mieć wykończenie matowe lub bardziej połyskujące. 

Blat ze stali nierdzewnej ma też swoje wady. Do głównych należy łatwość robienia się zacieków oraz to, że łatwo go zarysować, czy to nożem, czy nawet druciakiem kuchennym. Na szczęście można go myć popularnymi detergentami, więc czyszczony regularnie nie powinien być tak uciążliwy w kwestii zacieków.

Stal nierdzewna – gdzie się sprawdzi?

Na pewno jest to bardzo dobry wybór przy urządzaniu kuchni w restauracji czy hotelu. Takie stalowe blaty są bardzo praktyczne i nadają się do użytku profesjonalnego. W dodatku są w przystępnej cenie. Do domu można zakupić blat mieszany. Niektórzy producenci oferują blaty z płyty wiórowej lub pilśniowej, które są pokryte stalową blachą. Najlepiej taka powierzchnia sprawdzi się w nowoczesnych wystrojach wnętrz, gdzie dominuje biel i czerń. Stalowy blat będzie też rewelacyjnie wyglądał w dużej jasnej przestrzeni z pięknymi beżowo-piaskowymi meblami.

Producenci blatów stalowych nierdzewnych oferują różne udogodnienia, które moją ułatwić pracę w kuchni. W takim blacie można wyciąć otwór na płytę ceramiczną lub specjalny otwór do wbudowanych urządzeń. Ponadto taki blat może mieć podniesione obrzeże z jednej lub dwóch stron. Może posiadać specjalną krawędź do zatrzymywania wody, a także posiadać osłonę przed rozchlapywaniem wody czy tłuszczu.

Opinie o Blat kuchenny ze stali – czy warto kupić? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

16 + = 22

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com