Blat kuchenny robiony na wymiar, a blat do kuchni z salonu meblowego

blat kuchenny na wymiar

4.0 Opinie (1)
  • meble kuchenne
  • blat kuchenny
  • kuchnia
  • meble na wymiar
blat kuchenny na wymiar

Rodzajów blatów kuchennych jest na rynku meblarskim bardzo dużo. Od matowych po błyszczące, z surowców naturalnych, a także z syntetycznych, różnego koloru i tekstury. Jednak najważniejszą kwestią przy wyborze blatu nie jest jego kolor czy matowe wykończenie. Przede wszystkim blat musi być praktyczny i wytrzymały. Jak taki wybrać? Gdzie szukać i na co zwrócić uwagę przy zakupie? Lepiej kupić gotowy blat czy zamówić na wymiar? 

Blat kuchenny na wymiar – wady i zalety

Blat kuchenny robiony na wymiar z reguły jest droższy niż blat z salonu meblowego. Płacimy nie tylko za sam mebel, lecz także za jego montaż i zrobienie otworów na zlewozmywak, baterię kuchenną lub płytę grzewczą. Wadą może być gorsza jakość, jeżeli trafimy na osobę nieprofesjonalną, która nie przykłada się do swojej pracy. Zróżnicowanie cenowe ze względu na cennik województw też jest minusem tego rodzaju usług. Za ten sam blat kuchenny możemy zapłacić o wiele drożej w takich województwach jak dolnośląskie i mazowieckie niż przykładowo w łódzkim. 

Zaletami tego rodzaju mebli z pewnością jest szeroki wybór asortymentu. Na ten moment jest bardzo dużo hurtowni, prywatnych stolarzy i lokalnych przedsiębiorców, którzy oferują blaty na zamówienie z różnego rodzaju materiałów. Można eksperymentować z teksturą, kolorem, wykończeniem blatów. Na rynku są dostępne materiały, które imitują surowce naturalne, a są znacznie tańsze. Możliwości wyboru jest znacznie więcej niż na półce w sklepie. 

Blat kuchenny z salonu meblowego – wady i zalety 

Zaletą kupowania mebli z salonów jest ich dostępność. W każdym mieście znajduje się duży popularny sklep z meblami albo lokalny salon meblowy. Ich zaletą jest to, że można mebel przed zakupem dokładnie obejrzeć oraz sprawdzić opinie na jego temat na stronie sklepu lub na różnych forach internetowych. Zazwyczaj takie miejsca mają bardzo przystępną ofertę cenową, zwłaszcza sklepy sieciowe. Przez łatwą dostępność można w prosty sposób porównać ceny i jakość produktów różnych punktów handlowych.

Minusem może być jakość w porównaniu do blatów robionych na wymiar. Meble na wymiar cechują się wytrwałością oraz precyzją w wykonaniu. Blaty kuchenne z sieciówki mogą nieco odbiegać od tego standardu. Salony meblowe mają również bardziej ograniczoną ofertę rozmiarów. W przypadku mebli na wymiar blat będzie idealnie dostosowany do przestrzeni, w której będzie się znajdował. Gotowe blaty trzeba będzie wybierać z dostępnych już rozmiarów i ewentualnie samodzielnie dokonywać poprawek. 

Blat kuchenny na wymiar czy blat z salonu meblowego – co wybrać?

Wybór powinien być podyktowany konkretnymi potrzebami, zasobem portfela oraz warunkami, jakie są przeznaczone na blat kuchenny. W sytuacji, gdy przestrzeń kuchenna jest ciasna i ograniczona kupowanie gotowego blatu może być wyzwaniem. Warto wtedy przemyśleć kupno blatu robionego na wymiar. Wtedy będzie lepiej dostosowany do przestrzeni kuchennej, co może oszczędzić wielu nerwów, a także czasu. W przypadku ograniczonego budżetu najlepiej porównać wszystkie dostępne opcje. Nie zawsze to, co wydaje się, że będzie najbardziej kosztowne, faktycznie takie jest. Warto sprawdzać ceny surowców dostępnych na rynku, z których są robione blaty oraz korzystać z bezpłatnej wyceny, którą oferują często producenci. 

Opinie o Blat kuchenny robiony na wymiar, a blat do kuchni z salonu meblowego - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

50 − 49 =

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com