Jaki rodzaj biblioteczki wybrać?

biblioteczka do gabinetu

4.0 Opinie (1)
  • meble do gabinetu
  • biblioteczka
biblioteczka do gabinetu

To zależy od liczby książek, jakie będą w niej przechowywane oraz tego, czy chcemy je eksponować. Oprócz tego ważna jest wielkość pomieszczenia, w którym biblioteczka ma się znajdować.

Jakie książki w biblioteczce?

Inaczej urządzimy biblioteczkę w kancelarii na kolekcję eleganckich książek, a inaczej na opasłe tomy kodeksów. Biblioteka architekta i projektanta też wymaga innego podejścia. Jeszcze inaczej będzie wyglądała biblioteczka, która ma wyeksponować tylko zbiory książek. Jeśli część książek nie wygląda zbyt atrakcyjnie, więc warto pomyśleć o szafkach zamkniętych. A przeszklone drzwiczki pozwolą lepiej utrzymać czystość, kurz nie będzie się tak zbierał wewnątrz mebla.

Rodzaj biblioteczki zależy też od tego, gdzie znajduje się gabinet. Inaczej urządzimy biuro w firmie, a inaczej domowy gabinet. Oficjalne wnętrze powinno być bardziej eleganckie i reprezentacyjne, a w domu możemy pozwolić sobie na więcej swobody i luzu. W prywatnej przestrzeni może być potrzebna większa biblioteka, ze względu na dodatkowe książki niezwiązane z wykonywanym zawodem. W domowej biblioteczce można oprócz książek umieścić pamiątki, zdjęcia lub dekoracje.

Meble w biblioteczce

Na rynku jest duży wybór mebli drewnianych, z płyty lub metalowych. Można wybierać z gotowych biblioteczek lub zamówić na wymiar. Znajdziemy odpowiednie meble do każdego stylu. Do większych gabinetów pasują klasyczne, drewniane lub drewnopodobne, w ciemnych kolorach. W mniejszych biurach lepiej postawić na bardziej nowoczesne, w jasnych barwach i lekkiej konstrukcji. Przy większych budżetach dobrym wyborem są antyki lub meble ekskluzywne.

Biblioteczka wcale nie musi być nudna i oczywista, oprócz typowych biblioteczek, można wybrać inne meble, które spełnią rolę przechowywania. Warto zestawiać meble w różnych konfiguracjach, dzięki temu wnętrze będzie miało oryginalny charakter. Do aranżacji biblioteki w gabinecie można wykorzystać takie meble:

  • biblioteczka
  • witryna
  • gablota
  • regał

Ceny biblioteczek

Koszt całkowity biblioteki zależy od jej rozmiarów i materiałów, z jakich jest zrobiona. Meble na wymiar i zamówienie będą droższe od gotowych. Najtańsze modele biblioteczek kupimy już od 300 zł, a najdroższe mogą wynieść do 95000 zł. Tak duże kwoty zapłacimy za antyki, ceny są bardzo wysokie, ale jest to również świetna inwestycja.

Opinie o Jaki rodzaj biblioteczki wybrać? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

42 + = 48

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com