Dlaczego warto mieć biblioteczkę?

Dlaczego warto mieć biblioteczkę?

4.0 Opinie (1)
  • meble do gabinetu
  • biblioteczka
Dlaczego warto mieć biblioteczkę?

W każdym gabinecie przyda się specjalne miejsce, w którym można przechowywać książki. Bez względu, czy są one potrzebne do pracy, czy występują w charakterze dekoracyjnym lub reprezentacyjnym, taka biblioteka urozmaici wystój każdego biura.

Jak wybrać odpowiednią biblioteczkę?

Najważniejsze to wybrać odpowiedni mebel do wielkości gabinetu. W dużych wnętrzach można bardziej zaszaleć i postawić na całą ścianę przeznaczoną na bibliotekę. Warto rozważyć meble na wymiar, które pozwolą nam swobodnie zaaranżować przestrzeń. Ale można też kupić gotowe meble i w ciekawy sposób je ze sobą zestawić. W małych gabinetach lepiej sprawdzą się meble lekkie i jasne, można wybrać niższe biblioteczki z oświetleniem ledowym, które dodatkowo rozjaśni wnętrze.

Na rynku jest wiele ofert, więc można wybierać z spośród mebli drewnianych, z płyty meblarskiej lub metalowych. Jeśli chodzi o formę lub kolor również mamy duży wybór biblioteczek, które mogą być klasyczne, nowoczesne, stylowe czy rustykalne. Ciekawym rozwiązaniem przy dużym budżecie jest kupno antyków - nie tylko zyskamy wyjątkowy mebel, ale dobrze zainwestujemy pieniądze.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając biblioteczkę?

Bibliotekę można zaaranżować z różnych mebli, które spełnią taką funkcję, są to: biblioteczki, regały, witryny lub gabloty. Warto zestawić takie meble w odpowiadającej nam konfiguracji, nie musi to być po prostu biblioteczka. To rozwiązanie będzie ciekawsze i oryginalniejsze. Możemy zamówić meble na wymiar lub kupić gotowe meble, ale warto kupić z jednej serii, żeby do siebie pasowały.

Kolejną istotną rzeczą jest wybór mebli z przeszklonymi drzwiczkami, co zabezpieczy książki przed kurzeniem się. Jeśli potrzebujemy przechowywać też inne rzeczy w gabinecie, można wybrać biblioteczkę z szafkami lub szufladami w dolnej części mebla, to pozwoli ukryć ważne dokumenty lub mniej atrakcyjne materiały.

Biblioteczka w gabinecie często pełni funkcję reprezentacyjną, można umieścić w niej kolekcję pięknych książek. W kancelarii będą to kodeksy prawa, każdy architekt i projektant posiada wiele albumów i katalogów. W zależności, jak często książki będą używane warto tak je rozmieścić, żeby było praktycznie i wygodnie.

Ceny biblioteczek gabinetowych

Najdroższe meble do gabinetu to antyki, tu ceny mogą osiągnąć zawrotny koszt nawet 95000 zł za biblioteczkę, ale jest to świetna inwestycja. Najtańsze biblioteczki kupimy już od około 300 zł. Droższe są meble na wymiar, ale można je lepiej dopasować do wnętrza i potrzeb. Na cenę wpływ ma rodzaj materiału wykorzystanego do produkcji, jakość mebla oraz wykończenie.

Opinie o Dlaczego warto mieć biblioteczkę? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

8 + 1 =

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com