Komoda z szufladami dla dziecka – kiedy się sprawdzi?

komoda do pokoju dziecięcego

4.0 Opinie (1)
  • pokój dziecięcy
  • meble do pokoju dziecięcego
  • komoda
komoda do pokoju dziecięcego

Komoda w pokoju dziecięcym często zastępuje dużą szafę na ubrania ze względu na wymiary oraz praktyczność. Dlaczego warto postawić na komodę w pokoju swojej pociechy? Kiedy taki mebel wybrać? 

Jaką komodę do pokoju dziecięcego wybrać? 

Najczęściej spotykanym wariantem do pokoju dziecięcego są komody w kolorze białym. Dlaczego są one aż tak popularne? Przede wszystkim taka komoda pasuje zarówno do pokoju chłopca, jak i dziewczynki. Ponadto daje fantastyczny efekt w pokoju dziecięcym, ponieważ rozświetla przestrzeń, nadaje lekkości i przejrzystości. 

Oprócz typowo białych komód do pokoju dziecięcego często można zobaczyć w sklepach komody w odcieniach jasnego drewna oraz białe modele z różowymi elementami dla dziewczynki. Z kolei do pokoju chłopięcego producenci mebli często produkują komody w jasnoszarym kolorze lub z elementami niebieskości. 

Ciekawym rozwiązaniem w pokoju dziecięcym może być również komoda, której rączka do otwierania szuflady jest w gwiazdki, serduszka lub inne wzorki. Jeśli chcemy w pokoju pociechy postawić na oryginalność i nietuzinkowe rozwiązania to można wybrać komodę z malowidłem zwierzątek lub postaci z ulubionej bajki dziecka. 

Kiedy postawić na komodę w pokoju dziecięcym? 

Komoda sprawdzi się najlepiej w pokoju niemowlaka oraz w pokoju dzieci do wieku przedszkolnego. W przypadku dzieci w wieku szkolnym sama komoda może być niewystarczająca, aby pomieściła wszystkie ubrania. W przypadku pokoju dla starszych pociech komoda może być fajnym dodatkiem dla szafy, która powinna stanowić główny element wyposażenia takiej przestrzeni. 

Opinie o Komoda z szufladami dla dziecka – kiedy się sprawdzi? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 22 = 32

Podobne

Źródła

Zdjęcie - shutterstock.com