Komoda drewniana w pokoju dziecięcym – wady i zalety

drewniana komoda

4.0 Opinie (1)
  • pokój dziecięcy
  • meble do pokoju dziecięcego
  • komoda
  • meble z drewna naturalnego
  • drewno lite
drewniana komoda

Pokój dziecięcy wymaga dobrej organizacji, aby łatwiej było w nim utrzymać porządek. Duża szafa nie wystarczy zwłaszcza w przypadku bielizny czy licznych podkoszulek, które mogłyby się w niej szybko zagubić. Dlatego warto w takim pokoju postawić również komodę. Czy komoda z drewna to dobry wybór do pokoju dziecięcego? 

Komoda drewniana a wytrzymałość 

Nie od dziś wiadomo, że meble z drewna naturalnego to solidne i odporne na użytkowanie wyroby. Dlatego komoda drewniana doskonale sprawdzi się w pokoju dziecięcym. W takiej przestrzeni meble są narażone na szczególnie nieostrożne traktowanie. Trzaskanie drzwiczkami czy narażenie na zarysowania to sytuacje, które zdarzają się codziennie. Zabezpieczona laminatem lub bejcą komoda drewniana doskonale poradzi sobie z tymi zagrożeniami. 

Jakie inne zalety można przypisać komodzie z drewna naturalnego? 

Drewno naturalne ma świetne właściwości uspakajające. Codzienny kontakt z meblami z tego surowca działa na podobnej zasadzie co spacer po lesie. Do każdego dziecka przez szkołę, zajęcia pozalekcyjne oraz dostęp do internetu dociera bardzo dużo bodźców każdego dnia. Nie jest to naturalny stan rzeczy i przez to wiele dzieci (jak i dorosłych) czuje rozdrażnienie i zdekoncentrowanie. Pokój wypełniony meblami z surowców naturalnego pochodzenia powinny nieco łagodzić ten trudny stan. Na koniec dnia dziecko powinno czuć się bezpiecznie i przytulnie w swojej własnej przestrzeni. 

Jednak komoda z drewna to nie tylko same zalety. Największą wadą tego rodzaju mebli jest oczywiście ich cena. Najtańsze egzemplarze komód drewnianych można kupić za 1000 zł. Jest to bardzo wysoka cena w porównaniu do tego, że taki sam mebel, lecz wykonany z płyty meblowej będzie kosztował połowę mniej.

Opinie o Komoda drewniana w pokoju dziecięcym – wady i zalety - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 27 = 28

Podobne

Źródła

Zdjęcie - shutterstock.com