Fotele gamingowe dla dzieci – co wybrać?

Fotel gamingowy dla dziecka

4.0 Opinie (1)
  • pokój dziecięcy
  • meble do pokoju dziecięcego
  • fotel gamingowy
Fotel gamingowy dla dziecka

W dzisiejszych czasach dzieci spędzają sporo czasu przed komputerem. Bez względu na to, czy odrabiają lekcje, uczą się czy grają w gry, warto zapewnić im wygodne i odpowiednie siedzenie. Dlaczego najlepiej sprawdzi się fotel gamingowy? 

Jakie są zalety fotelów gamingowych? 

Przede wszystkim takie fotele gamingowe nie mają prawie żadnych wad. Jedyny aspekt, który może dla niektórych osób stanowić minus takiego rodzaju fotela to cena, jaką trzeba za niego dać. Niestety za wszystko, co dobre trzeba zapłacić i to nie małe pieniądze. Fotele gamingowe potrafią być dwa razy droższe niż klasyczne fotele biurkowe dla dzieci. Jednak ta cena nie bierze się z niczego. 

Fotele gamingowe są bardzo dobrze wyprofilowane, a co za tym idzie, są również bardzo wygodne. Dziecko, które odrabia lekcje, siedząc na twardym krześle lub zwykłym fotelu będzie miało poczucie dyskomfortu i nie będzie mogło się skupić. Odpowiednie i przyjazne warunki to bardzo ważna rzecz przy odrabianiu lekcji czy uczeniu się. 

Kolejną zaletą foteli gamingowych jest to, że podsiadają wiele dodatkowych funkcji, których klasyczne fotele nie mają. Jedną z nich jest wysuwany podnóżek. Dzieci, które spędzają dużo czasu na graniu, powinny dbać o odpowiednią postawę, ale pomyślmy, które dziecko myśli o takich rzeczach? Praktycznie żadne. 

Dlatego fotele gamingowe z podnóżkiem to bardzo fajna i praktyczna rzecz. Wysuwając podnóżek, dziecko musi siedzieć prosto i być oparte. Dzięki temu plecy dziecka podczas grania są wyprostowane i maleje ryzyko powstawania garba. Nie dość, że taki fotel jest wygodny, to jeszcze ułatwia siedzenie w sposób bezpieczny dla pleców.  

Na co warto zwrócić uwagę wybierając fotel gamingowy? 

Przede wszystkim dobry fotel gamingowy powinien mieć w zestawie dwie regulowane poduszki. Jedną pod głowę lub kark, a drugą pod odcinek lędźwiowy. Bardzo ważną rzeczą jest również wspomniany wcześniej wysuwany podnóżek. Warto o nim pamiętać, ponieważ nie wszystkie modele go posiadają. Ponadto fotele gamiongowe dla dzieci powinny być wyposażone w:

  • regulowane podłokietniki,
  • regulację wysokości,
  • ciche kółka kauczukowe, 
  • możliwość blokady oparcia. 

Opinie o Fotele gamingowe dla dzieci – co wybrać? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 3 = 1

Podobne