Jakie meble wybrać do gabinetu?

Jakie meble wybrać do gabinetu?

4.0 Opinie (1)
  • meble do gabinetu
  • gabinet
  • biurko
Jakie meble wybrać do gabinetu?

Najważniejszym meblem w gabinecie jest biurko, powinno się znajdować w centralnym punkcie pomieszczenia. Pozostałe meble należy dopasować do biurka oraz potrzeb użytkownika.

Inaczej urządzimy gabinet urzędnika, artysty, dyrektora czy muzyka. Wielkość pomieszczenia ma duży wpływ na aranżację. W dużych gabinetach możemy sobie pozwolić na ciemne kolory oraz meble rustykalne lub antyki. Można też wydzielić kilka stref: do pracy, przyjmowania kontrahentów, gości albo miejsce do czytania. W małych gabinetach należy postawić na funkcjonalność oraz jasne barwy. Mając duży budżet możemy zainwestować w meble drewniane lub na zamówienie. Wielu producentów oferuje meble tańsze z płyty, które wyglądają prawie tak samo dobrze.

Biurko – centralny punkt gabinetu

Na początku warto rozplanować przestrzeń. Zaczynamy od ustalenia, gdzie będzie stało biurko, to od niego zależy, jak ustawimy pozostałe meble. Biurko powinno być wygodne, ale też eleganckie. Na rynku jest bardzo duży wybór, można kupić stylowe stare biurko, albo postawić na nowoczesne meble, które są segmentowe. Biurko powinno mieć odpowiednią ilość miejsca do pracy oraz szafki do przechowywania ważnych dokumentów lub materiałów.

Nieodzownym elementem biurka jest fotel. Najważniejsze, żeby był wygodny, szczególnie jeśli praca jest w głównej mierze siedząca. W większości foteli można regulować wysokość siedziska i podłokietników. Dla wygody lepiej wybrać fotel obrotowy i na kółkach. Poza wygodą równie ważna jest estetyka, na rynku są dostępne fotele skórzane lub tapicerki w dużej gamie kolorystycznej. Należy odpowiednio dobrać fotel, żeby pasował stylem do biurka.

Miejsce do przechowywania w gabinecie

Kiedy mamy już biurko i fotel, dobieramy pozostałe meble. Ich wybór zależy od tego ile miejsca do przechowywania potrzebujemy. Mogą to być regały, szafki, komody, ale świetnym rozwiązaniem są zabudowy na wymiar. Można zrobić taki mebel na całej ścianie za plecami lub z boku. Plusem takiej zabudowy jest indywidualne dopasowanie do potrzeb. Żeby gabinet wyglądał elegancko dobierajmy meble z jednej serii - będą tworzyły spójną kompozycję. Należy pamiętać, że gabinet pełni też funkcję reprezentacyjną.

Przyjmowanie kontrahentów w gabinecie

Jeżeli mamy wystarczająco dużo miejsca, możemy wydzielić osobne miejsce, w którym będziemy przyjmować klientów, gości, czy pracowników. Nie tylko przy biurku można przeprowadzać rozmowy biznesowe. Wprowadzenie sofy, foteli oraz ławy, bądź niskiego stolika, stworzy miejsce mniej formalne, gdzie można porozmawiać z kontrahentem. Dodatkowo można usiąść w przerwie od pracy i odpocząć, albo przeczytać prasę.

Dopełnieniem aranżacji w gabinecie mogą być kwiaty, obrazy oraz tkaniny. Sprawią, że wnętrze będzie mniej surowe. Kwiaty poprawiają jakość powietrza i pomagają się zrelaksować oraz odpocząć oczom. Tkaniny ocieplą gabinet, a dzieła sztuki mogą podkreślić status właściciela.

Ceny mebli do gabinetu

Proste biurko do gabinetu można kupić już za 200 zł, ale jeżeli chcemy mieć antyk cena będzie zawrotna. Stylowe biuro może kosztować nawet 150 tysięcy złotych. Można zamówić meble na wymiar, wtedy należy przeznaczyć kilka lub kilkanaście tysięcy. Na cenę wpływ ma rodzaj materiału, z jakiego zrobione są meble oraz wielkość pomieszczenia.

Opinie o Jakie meble wybrać do gabinetu? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

38 − = 36

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com