Fotele do biurka dla dzieci – jakie są rodzaje?

fotel biurowy dla dziecka

0.0 Opinie (0)
  • pokój dziecięcy
  • meble do pokoju dziecięcego
  • fotel skórzany
  • fotel gamingowy
  • fotel obrotowy
fotel biurowy dla dziecka

Odpowiedni i wygodny fotel przy biurku jest szczególnie istotny w przypadku dzieci. Zarówno młodsi uczniowie, jak i nastolatki wciąż są w fazie intensywnego rozwoju fizycznego, dlatego należy dbać o ich prawidłową postawę podczas odrabiania lekcji czy spędzania czasu przed komputerem. 

Fotele do biurka – kształty 

Wśród foteli do biurka dla dzieci można wyróżnić fotele tzw. kubełkowe, obrotowe (klasyczne) oraz gamingowe. Te pierwsze charakteryzują się dopasowaniem do ciała siedzącego. Inspiracją do ich stworzenia były siedzenia samochodowe, dzięki czemu są wygodne i przystosowane do wielogodzinnego użytkowania. Niestety ten rodzaj foteli nie został wyposażony w regulowane podłokietniki ani w wysokie oparcie. 

Fotele obrotowe są najczęściej wybierane do pokoi dzieci. Takie modele są wyposażone w regulację wysokości oraz w podłokietniki (nieregulowane). Ten typ charakteryzuje się tym, że jest mobilny. Kółka w takich fotelach to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż ułatwia przestawienie fotela i umożliwia poruszanie się nim po pokoju. 

Ostatni rodzaj, czyli fotela gamingowe są projektowane pod konkretną grupę odbiorców, dlatego ich wygląd jest często bardzo krzykliwy i nieco kiczowaty. Jednak te fotele są rewelacyjnie wyposażone i mają regulowane zarówno podłokietniki, jak i oparcie. Ponadto wysokość oparcia w tego rodzaju fotelach sprzyja siedzeniu w prawidłowej pozycji, czyli z wyprostowanymi placami oraz nogami na ziemi. Ten typ foteli dla dzieci jest zdecydowanie najwygodniejszy i ma najwięcej udogodnień. 

Jaki materiał na fotel do biurka dla dziecka? 

Ze względu na to, że dzieci często jedzą przy biurku oraz piją różne kolorowe napoje, warto postawić na materiały, które łatwo się czyści. Takim materiałem jest zdecydowanie skóra naturalna oraz syntetyczna. Inną ciekawą opcją jest również siatka mesh, która jest używana w przypadku foteli gamingowych. Siatka tego rodzaju nie jest podatna na zabrudzenia oraz jest produkowana zazwyczaj w kolorze czarnym. Ponadto świetnie przepuszcza powietrze. Najbardziej ryzykownymi materiałami na fotel dla dzieci będą tkaniny materiałowe oraz tkaniny typu plusz. Mimo że takie tworzywa również da się wyczyścić to jednak na nich najbardziej widać zabrudzenia. 

Opinie o Fotele do biurka dla dzieci – jakie są rodzaje? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 3 = 8

Podobne

Źródła

Zdjęcie - shutterstock.com