Szafa czy komoda – co lepsze do sypialni?

komoda-w-sypialni

4.0 Opinie (1)
  • meble do sypialni
  • wyposażenie sypialni
  • szafa przesuwna
  • szafa do sypialni
  • szafa na wymiar
  • komoda do sypialni
  • komoda
komoda-w-sypialni

W sypialni oprócz podstawowego wyposażenia, czyli łóżka, zazwyczaj znajdują się szafa i komoda. Jednak nie zawsze mamy miejsce na oba te meble. Który z nich wybrać? Co jest bardziej praktyczne? 

Szafa w sypialni – wady i zalety 

Szafa to bardzo pojemny mebel, do którego możemy schować zarówno odzież codzienną, jak i sezonową, ale również tekstylia pościelowe. Jednak szafa zajmuje dużo miejsca. W bardzo małym pokoju może ona przytłoczyć przestrzeń, co spowoduje, że sypialnia będzie wyglądała na jeszcze mniejszą. Oczywiście możemy zamówić taki mebel na wymiar. Wówczas szafa zostanie tak zaprojektowana, aby nie zabierała cennej przestrzeni w pokoju, jednak to nie oznacza, że efekt wizualny będzie w pełni zadowalający.

Warto podkreślić, że szafa w sypialni nie zawsze jest potrzebna. Jeśli posiadamy szafę w korytarzu lub salonie, to niekoniecznie jest ona potrzebna również w sypialni. Możemy wówczas ubrania sezonowe oraz tekstylia pościelowe schować w szafie w korytarzu bądź salonie, a reszta ubrań bez problemu zmieści się w odpowiednio dużej komodzie. Dzięki temu sypialnia będzie mniej „zastawiona” meblami i optycznie będzie wyglądała na większą. 

Komoda w sypialni – wady i zalety

Komoda to bardzo praktyczny mebel. Do jej zalet można zaliczyć to, że można w niej przechowywać zarówno bieliznę, jak i swetry, bluzki, spodnie czy bluzy. Jednak umieszczenie w niej pościeli, koców czy grubych kurtek sezonowych może być wyzwaniem. Jeśli więc nie posiadamy szafy w innym pokoju, do której moglibyśmy przenieść te rzeczy, które zajmują najwięcej miejsca, to niestety sama komoda nie jest dość pojemna, aby mogła zastąpić szafę w sypialni.

Opinie o Szafa czy komoda – co lepsze do sypialni? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

15 + = 20

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com