Komoda z szufladami – kiedy się sprawdzi?

komoda do sypialni

4.0 Opinie (1)
  • komoda do sypialni
  • komoda
  • sypialnia
komoda do sypialni

Podczas wyposażania mieszkania lub domu, liczy się nie tylko estetyka wykończenia, ale również funkcjonalność pomieszczeń. Jednym z najważniejszych aspektów, które bierze się pod uwagę, wybierając meble do przedpokoju, salonu, sypialni czy łazienki jest ich pojemność i maksymalne możliwości przechowywania rzeczy.

Komoda czy szafa. Co wybrać?

Wybór między komodą i szafą nie jest wcale taki oczywisty, jak zatem zdecydować, który mebel postawić w wybranym pomieszczeniu? 

Komoda lepiej sprawdzi się we wnętrzu, w którym chcemy wyeksponować konkretne rzeczy, na przykład zdjęcia, pamiątkowe przedmioty czy flakon z kwiatami. Możemy je bez trudu ustawić na blacie komody. Jeśli chcemy, na komodzie można ustawić również telewizor. 

Szafę najlepiej wybrać wtedy, kiedy wyposażamy przedpokój lub sypialnię. To właśnie w tych dwóch pomieszczeniach niezbędne jest miejsce do wieszania ubrań, na przykład płaszczy, sukienek czy garniturów i koszul.

Ostateczny wybór zależy też od wielkości i wysokości pomieszczenia, którym dysponujemy. Komoda z szufladami pomieści w sobie wiele rzeczy, a jej górny blat doda nam dodatkowej przestrzeni. Pomieszczenie nie musi być bardzo wysokie. 

Szafa na pewno sprawdzi się lepiej w wysokim pomieszczeniu, a jeśli zostanie nam przestrzeń pod sufitem, to na szafie możemy ułożyć pudełka wypełnione naszymi rzeczami.

Gdzie postawić komodę? Polecane pomieszczenia

Komoda jest bardzo uniwersalnym meblem i pasuje niemal do każdego pomieszczenia. Dzięki komodzie możemy wygodnie przechowywać nasze rzeczy i ubrania, a łatwe korzystanie z półek i szuflad tego mebla, sprawia, że bez trudu możemy chować i wyciągać potrzebne nam rzeczy codziennie.

Pomieszczenia, w których komoda sprawdzi się najlepiej to:

  • salon,
  • pokój gościnny,
  • sypialnia,
  • większy hol.

 Komoda - rodzaje i style

Komoda występuje w wielu rodzajach. Najbardziej popularnym rodzajem tego mebla jest komoda z szufladami oraz komoda z półkami zamykana drzwiczkami. Na rynku meblarskim spotkać możemy też komodę łączoną - posiadającą drzwiczki oraz szuflady, a także komodę niezabudowaną z półeczkami.

Ciekawym rozwiązaniem, które przeznaczone jest dla osób lubiących eksponować wartościowe lub pamiątkowe przedmioty, jest komoda na nóżkach z przeszklonymi drzwiczkami.

Komoda może kojarzyć się nam z potężnym, ciężkim meblem w stylu kolonialnym, jednak jest to mylne wrażenie. Styl kolonialny komody z mosiężnymi klamkami i rączkami jest jednym z wielu możliwości. Na rynku spotkać możemy komody nowoczesne, lekkie, designerskie, w stylu vintage, retro i minimalistyczne. To na jaką komodę się zdecydujemy, zależy od projektu całego pomieszczenia, w którym stanąć ma ten mebel.

Komoda z szufladami czy drzwiczkami?

Wybór funkcjonalnej komody, zależy głównie od naszych potrzeb. Komoda z szufladami sprawdzi się wtedy, kiedy lubimy szybkie porządkowanie rzeczy - ubrań, dokumentów, zabawek. Natomiast komoda z drzwiczkami, na przykład przeszklonymi, będzie lepszym rozwiązaniem do salonu lub pokoju dziennego, w którym będzie pełniła również funkcję dekoracyjną.

Inną ważną różnicą podczas wyboru pomiędzy komodą z szufladami a komodą z drzwiczkami jest ciężar przedmiotów, które chcemy w nich przechowywać. Szuflady nie mogą być przeciążone, natomiast półki za drzwiczkami udźwigną większy ciężar. 

Komoda z szufladami - dodatkowe możliwości

Ogromnym plusem komody z szufladami jest to, że do każdej z szuflad możemy włożyć dodatkowy organizer, który z pewnością ułatwi nam codzienne korzystanie z tego mebla. Na rynku występuje wiele typów organizerów - z przegródkami na małe przedmioty czy bieliznę. Do szuflad możemy włożyć również pudełeczka różnej wielkości i w nich trzymać mniejsze rzeczy.

Opinie o Komoda z szufladami – kiedy się sprawdzi? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 4 = 4

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com, autor New Africa