Regał do salonu – rodzaje

Regał do salonu – rodzaje

4.0 Opinie (1)
  • meble do salonu
  • regały
  • salon
Regał do salonu – rodzaje

Jeśli lubisz książki i masz ich dużą ilość lub chcesz wyeksponować zdjęcia lub pamiątki, dobrym rozwiązaniem będzie regał w salonie. Ich wybór jest bogaty, więc bez problemu dobierzesz coś do swojego wnętrza.

W każdym salonie przyda się regał, w którym można trzymać książki, dekoracje czy pamiątki. Producenci mebli oferują różnorodne rozwiązania, materiały i formy. Duże znaczenie przy wyborze ma ilość przedmiotów, które chcemy pomieścić na półkach. Trzeba też wziąć pod uwagę wielkość salonu oraz styl, w jakim mamy urządzone wnętrze. Regały można podzielić na kilka głównych grup.

Regał w zabudowie

To największa grupa, zawierają się w niej zabudowy na całą ścianę lub jej fragment. Można umieścić półki pod schodami, we wnęce, czy wokół telewizora lub kominka. Decydując się na taką zabudowę mamy możliwość decydowania o wszystkim - wielkości, rozmieszczeniu półek, kolorystyce czy materiale, z jakiego regał będzie wykonany. Nie musi to być klasyczny regał na całą ścianę, jak w bibliotece - można zaprojektować i wykonać oryginalną aranżację, która będzie ozdobą salonu lub wykorzystać miejsce pod schodami, gdzie nie zmieszczą się gotowe meble. Minusem może okazać się cena oraz to, że taką zabudowę robi się na lata i jest stałym elementem wyposażenia. Niewątpliwym plusem takiego rozwiązania jest dowolność i brak ograniczeń, takie regały są idealne dla moli książkowych.

Regał wolnostojący

Klasyka w meblach salonowych, ale obecnie rynek oferuje ogromny wybór, więc nie musi to być nudny regał, a mebel oryginalny, który ozdobi salon i przy okazji stworzy miejsce do przechowywania. Takie regały mogą być bardziej zabudowane, klasyczne w formie lub lekkie i otwarte oraz nowoczesne. Do wyboru są regały z drewna, płyty meblarskiej czy metalu, dostępne są w wielu kolorach i stylach. Na pewno znajdziemy odpowiedni regał do każdego wnętrza. Można go zestawiać z innymi meblami w całą kompozycję lub z kilku regałów stworzyć formę zabudowy. Mimo że na rynku jest duży wybór, ciężko dobrać idealnie dopasowany mebe, który wypełniłby całą potrzebną przestrzeń. Mamy za to możliwość zmieniania ustawienia mebli, by zmienić aranżację wnętrza - zawsze można tez dokupić nowy mebel.

Regał jako ścianka

Taki regał jest dobrym rozwiązaniem, jeśli nie chcemy stawiać pełnej ściany, a jedynie umownie oddzielić przestrzenie we wnętrzu. Można to zrobić ze stałej zabudowy na wymiar lub po prostu postawić pojedynczy regał czy kilka regałów. Tańszym rozwiązaniem są gotowe meble i zawsze możemy je przestawić, jak będziemy chcieli zmienić wnętrze lub otworzyć przestrzeń.

Regał w meblu

Jeśli nasz salon jest mały lub mamy dużo książek czy bibelotów dobrze jest wykorzystać każdą możliwą przestrzeń do przechowywania. Wygodnym i ciekawym rozwiązaniem są małe regały w stoliku kawowym czy kanapie - książka jest wtedy zawsze pod ręką. Producenci oferują też komody, w które wbudowane są półki. A jeżeli salon łączy się z kuchnią można wykorzystać wyspę kuchenną i część od strony salonu zabudować regałem. Jest to oryginalne rozwiązanie i pozwala zagospodarować niewykorzystane miejsce półkami.

Regał designerski

Do tej grupy można zaliczyć meble gotowe lub rękodzieło. Mogą to być odważne i dekoracyjne regały, które sprawią, że wnętrze będzie wyjątkowe i niepowtarzalne. Zamiast typowych mebli można postawić na regał w kształcie drzewa, ślimaka, czy zygzaka. Ale sami też możemy być designerami i własnoręcznie stworzyć nietypowy regał, przy okazji można wykorzystać coś starego i to za niewielkie pieniądze. Czy to będzie prosty regał ze skrzynek, czy bardziej skomplikowana konstrukcja nie ma znaczenia, bo i tak będzie meblem unikatowym.

Cena

Ceny regałów zaczynają się od kilkudziesięciu złotych, ale sięgać mogą kilku tysięcy. Koszt uzależniony jest od materiału, z jakiego są wykonane. Można zamówić regał na wymiar i wtedy ceny też będą wyższe.

Opinie o Regał do salonu – rodzaje - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 3 = 6

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com