Meble z drewna litego do salonu – czym jest drewno lite?

stol-z-litego-drewna

5.0 Opinie (1)
  • meble do salonu
  • salon
  • ława do salonu
  • meble z drewna naturalnego
  • drewno lite
stol-z-litego-drewna

Meble drewniane to ponadczasowe i eleganckie wyposażenie wnętrz. Od wielu lat drewno jest wyznacznikiem luksusu, na który nie każdy może sobie pozwolić. Nie zawsze jednak meble drewniane są tym, czego byśmy się po nich spodziewali. Czym różnią się meble drewniane od mebli z drewna litego? 

Dlaczego meble drewniane nie zawsze są z drewna?

Wielu producentów wiedząc jak bardzo, drewno jest pożądane, produkuje meble z płyt, które mają imitować wygląd drewna naturalnego. Cały problem polega na tym, że nazywają oni takie produkty meblami drewnianymi, a tak naprawdę używają płyt wiórowych albo sklejek i pokrywają je jedynie cienką warstwą drewna. Kupując meble oznaczone jako meble z drewna litego, masz 100 proc. gwarancji, że są to meble wykonane w całości z naturalnego surowca. 

Czy meble z płyt wiórowych a meble z drewna litego 

Czy meble z płyt drewnopodobnych są gorsze jakościowo od mebli z drewna litego? Niekoniecznie. Wszystko zależy od tego, jaki chcemy mebel z drewna naturalnego. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że meble z płyt wiórowych, paździerzowych czy ze sklejki to wytrzymałe i odporne meble. Jeśli zastanawiasz się, czy kupić blat kuchenny z drewna naturalnego, czy płyt meblowych to w tym przypadku zdecydowanie lepiej sprawdzą się płyty. 

Meble takie jak blat są narażone na bardzo intensywne użytkowanie. Ostre noże, gorące naczynia czy ciągły kontakt z wodą nie służą drewnu naturalnemu. Oczywiście to nie jest tak, że płyty meblowe są całkowicie odporne na te czynniki, jednak często ze względu na spore ilości substancji impregnujących i laminujących, których się używa do ich wykończenia, sprawiają, że są bardziej odporne na zarysowania i wilgoć. 

Co innego jest w przypadku mebli do salonu, takich jak ławy, meblościanki czy szafki rtv. Salon jest miejscem, w którym warunki dla mebli drewnianych są bardzo dobre. W suchym i nienarażonym na ostre narzędzia miejscu, meble z drewna litego przetrwają znacznie dłużej niż meble ze sklejki czy płyt wiórowych. 

Opinie o Meble z drewna litego do salonu – czym jest drewno lite? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 4 = 2

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com