Fotel wiszący – co musisz wiedzieć

fotel wiszący

4.0 Opinie (1)
  • meble do salonu
  • salon
  • fotele wypoczynkowe
fotel wiszący

Fotele wiszące zyskują coraz większą popularność i stały się wyposażeniem nie tylko tarasów czy balkonów, ale również pokoi dziennych i sypialni. Co trzeba wiedzieć o fotelach wiszących, za nim się na taki zdecydujemy?

Fotel wiszący z sufitu, a fotel na stelażu 

Na początek warto zaznaczyć, że istnieją dwa rodzaje foteli wiszących. Pierwszy typ to fotel na stelażu. Nie wymaga montowania, dlatego jest często wybierany na balkony i tarasy. Drugi rodzaj to fotel wiszący, który montuje się na suficie za pomocą metalowego łańcucha lub grubej liny. Ten typ montażu nie nadaje się do każdego pomieszczenia. Fotel wiszący z sufitu wymaga dużej niezagospodarowanej przestrzeni. Trzeba również zadbać, aby go zamontować w odpowiedniej odległości od szyby, czy skalnych drzwi, aby nie doszło do stłuczenia tych elementów. 

Fotel na stelażu nie wymaga specjalnego montażu, wystarczy go złożyć, postawić w miejscu, które nam pasuje i można się nim cieszyć. W przypadku tego fotelu nie musimy się obawiać o to, że za mocno się rozhuśtamy i zbijemy szybę. Dodatkowo taki model jest mobilny, w każdej chwili możemy przenieść go w na drugi koniec pokoju lub do innego pomieszczenia. 

Czy warto mieć fotel wiszący w salonie? 

Jeżeli nasz salon ma dużą otwartą przestrzeń, to zamontowanie fotelu wiszącego na suficie to dokonały sposób na relaks. Kilka minut na takim fotelu uspokoi każdego po nawet najbardziej zwariowanym dniu. Oczywiście fotel wiszący to nie tylko propozycja dla osób z dużym salonem. W mniejszych pomieszczeniach fotel wiszący również się doskonale sprawdzi, jednak tutaj lepiej wybrać model na stelażu, zarówno ze względów estetycznych, jak i bezpieczeństwa. 

Fotel wiszący doskonale sprawdzi się zarówno latem, jak i zimą. Gdy pogoda za oknem nie sprzyja spędzaniu czasu na dworze, warto zainwestować w fotel wiszący, który sprawi dużo radości zarówno dorosłym, jak i dzieciakom. Warto mieć taki fotel nie tylko ze względu na relaks, ale również ze względu na funkcję dekoracyjną tego mebla. Fotel wiszący w salonie będzie się prezentował niezwykle zjawiskowo. To świetne rozwiązanie na urozmaicenie wnętrza salonu, dodanie mu lekkości i zadziorności. 

Opinie o Fotel wiszący – co musisz wiedzieć - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

66 + = 74

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com