Fotel welurowy – wady i zalety

welurowy fotel

4.0 Opinie (1)
  • meble do salonu
  • salon
  • fotele wypoczynkowe
welurowy fotel

Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem foteli z welurowym obiciem, ale masz wątpliwości, czy ten materiał się sprawdzi, koniecznie musisz poznać wady i zalety tego tworzywa. Czym charakteryzuje się fotel welurowy? Czy warto go mieć? 

Welur – co to za materiał? 

Welur jest jednym z materiałów pluszowych, charakteryzujących się bardzo miękką, miłą, pluszową powierzchnią, która w odpowiednim świetle daje bardzo ładny blask. Welur w porównaniu do aksamitu i welwetu, czyli pozostałych materiałów z grupy pluszowych, ma średniej długości okrywę włosową i nieco delikatniejszy połysk. 

Welurowy fotel – wady

Meble welurowe wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Jeśli byśmy chcieli wyczyścić obicie fotelu, należy to robić bardzo delikatnie i specjalnymi środkami do tego przeznaczonymi. Użycie standardowej chemii gospodarczej może zniszczyć lub odbarwić materiał. Kolejną sprawą jest szczotkowanie materiału, od czasu do czasu należy tkaninę welurową przeczesać, aby puszek welurowy wyglądał na zadbany. 

Welurowy fotel – zalety 

Materiał welurowy, pomimo że wymaga delikatnego obchodzenia przy czyszczeniu, to nie będzie ono potrzebne często. Ten typ tkaniny nie ma właściwości chłonących, dlatego wszelkie zabrudzenia trzymają się raczej na powierzchni pluszu i można łatwo je usunąć bez dogłębnego oczyszczania. Dodatkowo plusz jest materiałem bardzo odpornym na ścieranie. Plusz jest odporny na długotrwałe i intensywne użytkowanie. 

Ponadto nadaje się do domów i mieszkań ze zwierzętami. Właściciele kotów często obawiają się zniszczeń spowodowanych drapaniem mebli. W przypadku tkanin pluszowych ze względu na meszek nie widać śladów po kocich pazurach, a tkanina jest na tyle wytrzymała, że zniesie ostrzenie pazurów o tapicerkę. Oczywiście, jeśli zwierzę zaczepi pazury i przeciągnie je mocno w dół to materiał welurowy, (jak i każdy inny) się rozerwie. Tutaj trzeba ocenić indywidualne możliwości naszego pupila i na tej podstawie oszacować ryzyko. 

Opinie o Fotel welurowy – wady i zalety - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

9 + 1 =

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com